Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 stycznia 2019, 14:30

Dark Souls Trilogy trafi na rynek europejski

Świetna wiadomość dla wszystkich miłośników umierania w grach From Software. Właśnie potwierdziły się informacje, że Dark Souls Trilogy trafi na rynek europejski. I nastąpi to już niedługo. Chętni na wszystkie części serii wraz z dodatkami w jednym pudełku?

Gracze w Europie wreszcie otrzymają Dark Souls Trilogy. - Dark Souls Trilogy trafi na rynek europejski - wiadomość - 2019-01-12
Gracze w Europie wreszcie otrzymają Dark Souls Trilogy.

Przedstawiciele Bandai Namco poinformowali, że Dark Souls Trilogy ostatecznie trafi do Europy. Firma potwierdziła informację za pośrednictwem Twittera. Pakiet trzech części kultowej serii był dotychczas dostępny tylko w Stanach Zjednoczonych i na rynku azjatyckim (w kolekcjonerskiej wersji). Wydanie zbiorcze zadebiutuje na półkach sklepowych Starego Kontynentu 1 marca 2019 roku. W skład zestawu wchodzą ostateczne wydania każdej z odsłon, czyli Dark Souls Remastered, Dark Souls II: Scholar of the First Sin oraz Dark Souls III: The Fire Fades Edition, wraz ze wszystkimi rozszerzeniami.

Dark Souls Trilogy trafi na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Nie wiadomo, czy kolekcja kiedykolwiek pojawi się na PC. Nie znamy również oficjalnej ceny na polskim rynku, ale biorąc pod uwagę fakt, że w momencie debiutu w Stanach pakiet kosztował 80 dolarów, możemy spodziewać się ceny w okolicach 300 złotych. Nie wiadomo też, czy kolekcjonerskie metalowe pudełko, w które zapakowana była gra w edycji na rynek amerykański, dostępne będzie także w europejskiej wersji. Grafika zaprezentowana przez twórców wydaje się temu przeczyć.

Od premiery pierwszej części Dark Souls minęło prawie 8 lat. Od tego czasu fani mogli cieszyć się kolejnymi częściami serii, dodatkami oraz reedycjami. Dark Souls Trilogy będzie prawdopodobnie ostatnią próbą sprzedania tego hardkorowego cyklu. Nie zapominajmy, że nie będzie to jedyna premiera studia From Software w ostatnim miesiącu pierwszego kwartału 2019 roku. 22 marca światło dzienne ujrzy Sekiro: Shadows Die Twice, które ukaże się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.

  1. Oficjalna strona internetowa From Software
  2. From Software pracuje nad dwiema niezapowiedzianymi grami