Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2018, 09:55

autor: Serek

From Software pracuje nad dwiema niezapowiedzianymi grami

Hidetaka Miyazaki w wywiadzie dla jednego z japońskich serwisów zdradził ciekawe informacje dotyczące przyszłych projektów swojego studia. Jak się okazuje, From Software oprócz Sekiro: Shadows Die Twice ma w planach dwie niezapowiedziane gry. Czyżby jednym z nich była kontynuacja Bloodborne?

Czy fani dostaną nowe Dark Souls? - From Software pracuje nad dwiema niezapowiedzianymi grami - wiadomość - 2018-12-29
Czy fani dostaną nowe Dark Souls?

Jeżeli lubicie produkcje studia From Software, to w niedalekiej przyszłości powinniście mieć powody do zadowolenia. Firma pracuje nad przygodową grą akcji zatytułowaną Sekiro: Shadows Die Twice. Jak się jednak okazuje, nie jest to jedyny projekt, przy którym „dłubią” obecnie producenci z From Software. W wywiadzie dla japońskiego serwisu 4Gamer prezes studia, Hidetaka Miyazaki, zdradził, że twórcy takich hitów jak seria Dark Souls czy Bloodborne pracują nad dwoma niezapowiedzianymi tytułami.

Podczas rozmowy nie padły żadne szczegółowe informacje dotyczące dwóch tajemniczych projektów. Prezes japońskiego studia przyznał, że obecnie From Software skupia swoje siły na kilku produkcjach. Pierwszym z nich jest wydane w listopadzie tego roku na PlayStation VR Deracine. Drugim tytułem jest Sekiro: Shadows Die Twice, które zaplanowano na marzec 2019 roku. Kolejną linię produkcyjną miałyby stanowić dwie niezapowiedziane gry. Co więcej, Hidetaka Miyazaki doprecyzował, że żadną z tych produkcji nie jest Dark Souls: Remastered ani Metal Wolf Chaos XD, bowiem są to tytuły zlecone przez Bandai Namco i Devolver Digital.

Jeżeli po stworzeniu eksploracyjnej przygodówki na gogle wirtualnej rzeczywistości obawiacie się, że studio ponownie odejdzie od gier soulslike, to słowa prezesa mogą Was nieco uspokoić:

Chociaż to nie czas na omawianie szczegółów, to obie gry będą w stylu From Software.[...] Potrzebujemy jeszcze trochę czasu, żeby powiedzieć Wam więcej.

Jakimi grami okażą się dwa tajemnicze tytuły? Wielu graczy zapewne ma cichą nadzieję na ogłoszenie drugiej części Bloodborne. Światełkiem w tunelu dla fanów był easter egg zawarty w ostatniej produkcji studia - Deracine. W grze można natknąć się na lalkę, która wykonuje znany z Bloodborne gest „Nawiąż kontakt”. Gdyby tego było mało, według opisu zabawka przedstawia dziewczynę imieniem Fiona, pojawiającą się w „niedokończonej opowieści”. Czyżby studio w ten sposób zdradziło swój kolejny projekt?

Co zaserwuje graczom From Software? Na to pytanie pewnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, bo raczej mało możliwe, by studio rozpoczęło machinę marketingową przed premierą Sekiro: Shadows Die Twice. A Wy, jaką grę chcielibyście zobaczyć? Drugą część Bloodborne, kolejne Dark Souls, a może powrót Armored Core?

  1. Oficjalna strona internetowa From Software