Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2011, 09:30

autor: Sarge

Dark Souls szturmuje polskie sklepy

Następca jednej z najbardziej wymagających gier ostatnich lat doczekał się premiery. Dark Souls zadebiutował na półkach polskich sklepów.

Na półkach polskich sklepów wylądowała dzisiaj gra Dark Souls. Tytuł ukazał się w wersji na PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Produkcja studia From Software znana jest jako następca Demon’s Souls – jednego z najbardziej wymagających przedstawicieli gatunku RPG akcji ostatnich lat. Oznacza to, że większość cech charakterystycznych dla oryginału zawarto także w najnowszej pozycji. Twórcy nie nazywają jej jednak oficjalną kontynuacją Demon’s Souls.

Dark Souls szturmuje polskie sklepy - ilustracja #1

W naszym kraju gra została wydana wyłącznie w Edycji Limitowanej wzbogaconej o poradnik, ścieżkę dźwiękową, materiał dokumentalny o kulisach produkcji oraz artbook w twardej oprawie. Firma Cenega opublikowała ją w Polsce w angielskiej wersji językowej. Chętni mogą zamawiać produkt m.in. w Sklepie GRY-OnLine, gdzie wersja na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 kosztuje 219,90 złotych.

Przed ewentualnym zakupem warto zapoznać się z najnowszymi materiałami przygotowanymi przez redakcję gry-online.pl oraz tvgry.pl. Opublikowana przedwczoraj zapowiedź wyjaśnia jak radzić sobie z największymi niebezpieczeństwami, jakie czyhają na gracza w wirtualnym świecie. Z kolei kilkunastominutowy film z cyklu Gramy! pozwala zobaczyć omawiany tytuł w akcji. Jeszcze dziś przeczytacie też pełnoprawną recenzję autorstwa Heda.

Dark Souls to niezwykle wymagający RPG akcji, w którym przez cały czas nie możemy być pewni przeżycia, ponieważ na każdym kroku czai się jakieś zagrożenie. W średniowiecznej krainie fantasy ścieramy się z potworami, które często potrafią pokonać głównego bohatera jednym ciosem. Właśnie dlatego tak istotne znaczenie ma odpowiednia taktyka i przygotowanie się do walki. Gra została wydana na Zachodzie na konsole Sony i Microsoftu – w przeciwieństwie do Demon’s Souls, będącego tytułem ekskluzywnym na PlayStation 3.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Dark Souls

Dark Souls