Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 października 2011, 09:40

Twierdza 3 - prace nad grą zostały zakończone

Mamy dobre wieści dla fanów cyklu Stronghold. Studio FireFly poinformowało, że prace nad częścią trzecią zostały zakończone. Z tej okazji zaprezentowano również nowy zwiastun.

Cykl produkcyjny Stronghold 3 był dosyć wyboisty, a premierę wielokrotnie przesuwano. Cierpliwość fanów została jednak wreszcie nagrodzona. Studio FireFly poinformowało, że prace nad projektem dobiegły końca.

Osiągnięcie złotego statusu oznacza, że nie należy się już spodziewać żadnych opóźnień i zgodnie z zapowiedziami gra trafi do sprzedaży na zachodzie 25 października tego roku. Polacy będą musieli poczekać kilka dni dłużej. W naszym kraju Twierdza 3 ukaże się 28 października nakładem firmy Cenega Poland. Standardowe wydanie kosztować będzie 99,99 złotych. Natomiast najbardziej oddanych fanów serii zainteresuje zapewne zapakowana w drewniane pudełko Edycja Kolekcjonerska. Znajdziemy w niej pendrive stylizowany na miecz, model twierdzy Chocim do sklejenia oraz specjalny dodatek cyfrowy (zamek w Harlech). Za wszystkie te atrakcje trzeba będzie zapłacić 199,99 złotych. Warto dodać, że gra zaoferuje pełną polską wersję językową, a wśród zatrudnionych aktorów znalazł się Piotr Fronczewski.

Twierdza 3 to najnowsza odsłona popularnego cyklu gier strategicznych. Gra stanowi powrót do korzeni serii i tym samym zatrzeć ma negatywne wrażenie pozostawione przez przez cześć drugą oraz Stronghold Legends. Wzorowanie się na pierwowzorze nie oznacza jednak braku nowości. Autorzy zachwalają ulepszony system budowania, nowe możliwości taktyczne oraz rozbudowany silnik fizyczny.