Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2011, 13:13

autor: Marek "DogGhost" Oramus

Twierdza 3 - posłuchaj Piotra Fronczewskiego w roli narratora

Piotr Fronczewski wcieli się w najnowszej odsłonie cyklu Stronghold w postać narratora. Gra będzie umożliwiała wybór polskiej lub angielskiej wersji językowej.

Firma Cenega poinformowała, że w trzeciej odsłonie serii Stronghold (w naszym kraju znanej pod nazwą Twierdza 3) w polskiej wersji językowej wystąpi jedna z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd rodzimego kina, Piotr Fronczewski. Oprócz niego usłyszymy także głosy ponad trzydziestu aktorów teatralnych.

Twierdza 3 - posłuchaj Piotra Fronczewskiego w roli narratora - ilustracja #1

Wśród graczy Piotr Fronczewski zyskał popularność podkładając głosy w takich tytułach jak Bard’s Tale czy w kultowej serii Baldur’s Gate. Wszyscy pamiętamy również jego muzyczne wcielenie pod pseudonimem Franek Kimono. W Twierdzy 3 aktor odegra rolę narratora wprowadzającego nas w szczegóły fabuły. Poniżej możecie usłyszeć próbkę nagrań.

Twierdza 3 to strategia osadzona w realiach średniowiecza, w której jednym z najbardziej charakterystycznych elementów jest tworzenie własnych zamków oraz otaczających ich osad. W poprzednich odsłonach cyklu dużą rolę odgrywały oblężenia, w trakcie których mieliśmy możliwość między innymi wylewania smoły na liczne oddziały atakujących, podpalania traw czy katapultowania zdechłych krów za mury zamków. Zachęcamy Was do przeczytania zapowiedzi napisanej przez Szymona Lieberta.

Twierdza 3 - posłuchaj Piotra Fronczewskiego w roli narratora - ilustracja #2

Twierdza 3 ukaże się w Polsce w dwóch wersjach językowych. Oprócz pełnej polskiej będzie również dostępna angielska. Premiera gry była kilkukrotnie przesuwana. W chwili obecnej jest planowana na wrzesień tego roku.