Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 sierpnia 2011, 11:56

autor: Kamil "sathorn" Ostrowski

Civilization V dostanie dwa kolejne DLC

2K Games, wydawca gier z serii Sid Meier's Civilization, zapowiedział, że najnowsza część - Civilization V - dostanie dwa kolejne DLC. Co ciekawe, nastąpi to lada dzień.

2K Games, wydawca gier z serii Sid Meier’s Civilization, ogłosił kolejne dwa dodatki, które nabyć będzie można drogą cyfrową. Być może świeża dawka zabawy z piątą częścią Cywilizacji pomoże nam na chwilę zapomnieć o rozczarowaniu, jakim jest deszczowe lato.

Civilization V dostanie dwa kolejne DLC - ilustracja #1

Pierwsze rozszrzerzenie to Civilization and Scenario Pack: Korea. Jak sama nazwa wskazuje – doda ono Koreańczyków do puli cywilizacji, których losami możemy pokierować. Specjalnymi jednostkami tej nacji są Turtle Ships i Artyleria Hwach. Wodzem, w którego przyjdzie się wcielić będzie Sejong Wielki, żyjący w latach 1397-1450. Był on czwartym królem w dynastii, uznawanym za najwybitniejszego władcę w historii tego kraju. Tryb scenariusza zaoferuje możliwość odparcia inwazji samurajów na Koreę, która odbyła się w latach 1592-1598.

Drugim DLC będzie Wonders of the Ancient World Scenario Pack. Doda on trzy nowe cuda do Sid Meier’s Civilization V – Mauzoleum Halicarnassus, Statuę Zeusa i Świątynię Artemidy. Ponadto dodatek zaoferuje nowy scenariusz, w którym starożytne cywilizacje ścigać się będą w budowaniu cudów świata.

Dodatki pojawią się w sprzedaży 11 sierpnia. Zostały wecenione na 4,99$ (ok. 15zł) każdy, dostępne będą też w zestawie za 7,49$ (ok. 22,5zł).