Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 sierpnia 2010, 18:36

autor: Aleksander "Olek" Kaczmarek

Czyimi głosami przemówią bohaterowie Fallout: New Vegas?

We wczorajszym wydaniu popularnego dziennika USA Today znalazł się wywiad z Waynem Newtonem. Amerykański piosenkarz użyczy głosu jednej z postaci w grze Fallout: New Vegas. Firma Bethesda Softworks ujawniła jednak, że wśród aktorów, którzy dubbingować będą bohaterów najnowszej produkcji studia Obsidian Entertainment nie zabraknie posiadaczy Złotych Globów i nagród Emmy.

We wczorajszym wydaniu popularnego dziennika USA Today znalazł się wywiad z Waynem Newtonem. Amerykański piosenkarz, znany szerzej pod pseudonimem Mr. Las Vegas użyczy głosu jednej z postaci w grze Fallout: New Vegas. Firma Bethesda Softworks ujawniła jednak, że wśród aktorów, którzy dubbingować będą bohaterów najnowszej produkcji studia Obsidian Entertainment nie zabraknie posiadaczy Złotych Globów i nagród Emmy.

Aktorską obsadę głosową Fallout: New Vegas poznaliśmy już częściowo informując o planach polskiego dystrybutora związanych z podwójną, kinową wersją gry przeznaczoną na komputery PC (do wyboru będą napisy po polsku lub angielsku). Dzisiaj na oficjalnej stronie serii Fallout odkryte zostały kolejne tajemnice.

Wayne Newton to artysta, który bezsprzecznie kojarzy się z Las Vegas. W grze Mr. Las Vegas wcieli się w radiowego DJ-a, który do słuchaczy mówić będzie jako Mr. New Vegas.

Z kolei gwiazda serialu „Przyjaciele” - Matthew Perry użyczy głosu postaci Benny'ego, szefa gangu Geckos Ten sprytny i wygadany kryminalista nie będzie jednak poważnym zagrożeniem. Jego przestępcze skłonności mają bowiem wynikać z pobudek czysto pragmatycznych.

Czyimi głosami przemówią bohaterowie Fallout: New Vegas? - ilustracja #1

Aktor William Sadler przemówi w grze jako robot-kowboj.

Victor, czyli przyjaźnie nastawiony robot o osobowości klasycznego kowboja przemówi głosem Williama Sadlera, którego polscy widzowie znają przede wszystkim z filmu „Skazani na Shawshank”.

Aktor i piosenkarz country Kriss Kristofferson zdubbinguje postać Chiefa Hanlona, potężnie zbudowanego żołnierza u schyłku swej wojskowej kariery. W rolę charyzmatycznego dyktatora Caesara, kierującego organizacją Caesar's Legion, wcieli się natomiast John Doman znany z filmu „Rzeka tajemnic”.

Ciekawie zapowiadają się także grywalni bohaterowie Fallout: New Vegas. Arcade, któremu głosu użyczy Zachary Levi („Chuck”), to jeden z członków Followers of the Apocalypse, sekty o zagadkowej przeszłości. Skryty, cichy i kierujący się zasadami moralnymi, stanowić będzie swego rodzaju przeciwieństwo dla sarkastycznej Veronic. Członkini Brotherhood of Steel przemówi głosem Felicii Day, którą widzowie mogą kojarzyć z serialem „The Guild”. Trzecia z ujawnionych dziś grywalnych postaci to Raul the Ghoul, mechanik i były rewolwerowiec, w którego wcieli się Danny Trejo („Od zmierzchu do świtu”).

W Fallout: New Vegas szykują się też znaczący powrót. Michael Dorn („Star Trek:The Next Generation”) pojawi się jako Marcus, inteligentny super-mutant, którego gracze pamiętają zapewne z Fallout 2.

Tak jak we wszystkich wydanych dotąd znaczących produkcjach z nazwą Fallout w tytule narratorem w grze będzie Ron Perlman („Hellboy”).