Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 sierpnia 2009, 10:30

autor: Maciej Śliwiński

Czy Hans Zimmer skomponuje muzykę do Call of Duty: Modern Warfare 2?

Hans Zimmer, obok Johna Williamsa jeden z najbardziej znanych kompozytorów muzyki filmowej, prawdopodobnie przygotuje główny motyw muzyczny do Call of Duty: Modern Warfare 2.

Hans Zimmer, obok Johna Williamsa jeden z najbardziej znanych kompozytorów muzyki filmowej, prawdopodobnie przygotuje główny motyw muzyczny do Call of Duty: Modern Warfare 2.

Czy Hans Zimmer skomponuje muzykę do Call of Duty: Modern Warfare 2? - ilustracja #1

Wprawdzie nie jest to pewna informacja – Activision na temat zatrudnienia jednego z najbardziej rozchwytywanych kompozytorów w Hollywood nie zająknęło się ani słowem, jednak biorąc pod uwagę poprzednie poczynania twórców Call of Duty można przyjmować tę plotkę z dużą dozą prawdopodobieństwa. Tym bardziej, że w portfolio muzycznym Zimmera na stronie agencji Gorfaine/Schwartz, obok bogatej listy filmów oraz zdobytych nagród, widnieje również wpis dotyczący współpracy przy komputerowej grze Call of Duty: Modern Warfare 2.

Jeśli faktycznie Activision udało się zaprosić Zimmera do prac nad najnowszą wojenną produkcją, nie mogą dziwić ceny, które jakiś czas temu potwierdził wydawca. Kompozytor muzyki do tak znanych produkcji, jak: Gladiator, Helikopter w ogniu, Piraci z Karaibów, Ostatni Samurai, Król Lew czy Cienka Czerwona Linia, nie może być tani. Szczególnie jeśli dodamy do tego listę wyróżnień, które posiada Zimmer: Oscary, Złote Globy oraz nagrody Grammy.

Zatrudnienie Zimmera pasowałoby do polityki, jaką preferuje Activision przy promocji i tworzeniu najnowszego Call of Duty. Parę tygodni temu dowiedzieliśmy się, że część dialogów do gry stworzona została przy udziale 50 Centa, jednej z największych gwiazd amerykańskiej sceny hiphopowej, a w ubiegłym tygodniu pracownicy Infinity Ward zaprezentowali listę aktorów, którzy użyczyli swojego głosu na potrzeby produkcji. Znalazło się na niej również kilka znanych nazwisk.