Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2019, 14:53

autor: Adrian Werner

Cyberpunk 2077 - wszystkie scenki przerywnikowe będą w FPP [Aktualizacja]

Studio CD Projekt RED zdecydowało się usunąć widok TPP ze scenek przerywnikowych w grze Cyberpunk 2077. W rezultacie wszystkie sekwencje tego typu ukazywane będą z perspektywy pierwszoosobowej.

Na grę poczekamy do przyszłego roku. - Cyberpunk 2077 - wszystkie scenki przerywnikowe będą w FPP [Aktualizacja] - wiadomość - 2019-09-02
Na grę poczekamy do przyszłego roku.

Aktualizacja:

W sprawie wypowiedział się Marcin Momot ze studia CD Projekt RED. Stwierdził on, że trzymanie się widoku FPP zwiększy immersję gracza i skorzysta na tym zarówno rozgrywka, jak i sposób opowiadania historii.

Jednocześnie zapewnił, że w grze nie zabraknie okazji do obejrzenia naszej postaci. Zobaczymy ją na ekranie ekwipunku, w lustrach oraz sekwencjach jazdy. Ponadto, wbrew wcześniejszym doniesieniom, choć zdecydowana większość scenek przerywnikowych zostanie ukazana w perspektywie pierwszoosobowej, to pojawi się także kilka, w których zobaczymy bohatera.

CYBERPUNK 2077 W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: CD Projekt RED
  2. Gatunek: RPG
  3. Platformy: PC, XONE, PS4
  4. Data premiery: 16 kwietnia 2020 r.

Gra Cyberpunk 2077 mocno zmieniła się od zeszłorocznych prezentacji. Okazuje się, że twórcy zrezygnowali ze scenek przerywnikowych, w których postać gracza ukazywana była z perspektywy trzecioosobowej. Wszystkie takie sekwencje zrealizowane zostaną w widoku FPP.

Informacjami tymi twórcy podzielili się. odpowiadając na Facebooku na pytanie fana o ksywce Dani. Porzucenie perspektywy trzecioosobowej dotyczy tylko scenek przerywnikowych. Podczas prowadzenia pojazdów wciąż będzie można włączyć kamerę ukazującą akcję w widoku TPP.

Taka zmiana jest interesująca. Z jednej strony powinno to zwiększyć poziom imersji. Z drugiej jednak zmniejsza to znaczenie wyglądu bohatera, co jest dziwne, gdyż Cyberpunk 2077 zaoferuje rozbudowany system kreacji postaci. Niby będziemy mogli przejrzeć się w lustrze, ale to nie to samo. Co ciekawe, również sceny seksu zostaną pokazane z perspektywy pierwszej osoby.

Przypomnijmy, że Cyberpunk 2077 zmierza na pecety, Xboksa One i PlayStation 4. Gra ukaże się 16 kwietnia przyszłego roku.

Warto wspomnieć, że ostatnich kilkanaście dni było bardzo owocnych dla graczy czekających na ten tytuł. Obejrzeliśmy kilkunastominutowy gameplay oraz dowiedzieliśmy się trochę nowego na temat rozmiaru świata, systemów craftingu i rozwoju. Twórcy wyjaśnili również zmiany, jakie wprowadzili w kwestii wyboru płci naszej postaci.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Widziałem Cyberpunk 2077 i wiem, czego CDPR nie udało się dopracować
  3. Cyberpunk 2077 na chłodno – analiza nadchodzącej gry CDPR
  4. Cyberpunk 2077 wygląda rewelacyjnie! Widzieliśmy gameplay na E3
  5. Świat Cyberpunka 2020 – przewodnik po uniwersum gry Cyberpunk 2077
  6. Wszystko o Cyberpunk 2077
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077