Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2019, 13:55

autor: Adrian Werner

Subverse - erotyczna gra jednak bez wczesnego dostępu

Erotyczna gra Subverse jednak nie ukaże się we wczesnym dostępie. Wkrótce zadebiutuje za to zamknięta beta projektu.

Gra zebrała na Kickstarterze prawie 1,7 mln funtów. - Subverse  - erotyczna gra jednak bez wczesnego dostępu - wiadomość - 2019-09-02
Gra zebrała na Kickstarterze prawie 1,7 mln funtów.

Na stronie kickstartera erotycznej gry Subverse pojawiła się aktualizacja, w której autorzy poinformowali o porzuceniu planów wydania produkcji we wczesnym dostępie. Od czasu zakończenia zbiórki zespół FOW Interactive zatrudnił kilku weteranów branży i to ich rady przekonały szefów studia do zmiany strategii wydawniczej.

Jak tłumaczą autorzy, wczesny dostęp najlepiej sprawdza się w grach multiplayer, a Subverse nastawione jest na bogaty fabularnie tryb dla pojedynczego gracza. Do tego Early Access wydłuża czas produkcji, gdyż wymusza regularne aktualizacje. Zrezygnowanie z niego przyśpieszy więc prace.

Ta decyzja nie wpłynie na zamkniętą betę. Zostanie ona udostępniona 28 września tego roku osobom, które wsparły projekt na Kickstaterze kwotą minimum 75 funtów. W sumie w ten sposób Subverse przetestuje ponad 4,5 tysiąca osób, więc autorzy uzyskają cenne opinie graczy nawet bez wczesnego dostępu.

W kickstarterowej aktualizacji znalazły się również informacje o systemie Pandora. W jego ramach wysyłanie podwładnych na misje nagradzane będzie punktami, które wydamy w ramach drzewka aktywności seksualnych, pozwalających na intymne kontakty z kapitanem statku (w niego wcieli się gracz), z innym podwładnymi oraz z wyhodowanymi do tego celu bestiami. Do tego dojdą różne kategorie czynności, a po dodaniu wybranej postaci gra wygeneruje sekwencję erotyczną.

Subverse zmierza na razie tylko na PC i tak raczej pozostanie, gdyż wątpliwe, by firmy Microsoft, Nintendo i Sony zgodziły się wpuścić na swoje platformy grę tego typu. Co ciekawe, zainteresowanie produkcją jest ogromne. Jest ona obecnie trzynastą najbardziej wyczekiwaną produkcją w światowym rankingu listy życzeń serwisu Steam.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Subverse w serwisie Kickstarter