Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 września 2019, 13:48

autor: Aquma

Współtwórca Night in the Woods nie żyje

Kanadyjski deweloper Alec Holowka - współtwórca m.in. Night in the Woods - zmarł w sobotę. Śmierć najprawdopodobniej była wynikiem samobójstwa. W zeszłym tygodniu deweloper został oskarżony o stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej oraz blokowanie kariery kilku kobiet, z którymi w przeszłości współpracował.

Alec Holowka zmarł. - Współtwórca Night in the Woods nie żyje - wiadomość - 2019-09-02
Alec Holowka zmarł.

W zeszłym tygodniu pisaliśmy o tym, że deweloper Alec Holowka - znany przede wszystkim ze swojego udziału w pracy nad udanym Night in the Woods - został oskarżony przez niezależną twórczynię Zoë Quinn o stosowanie wobec niej przemocy fizycznej i psychicznej oraz utrudnianie jej rozwijania kariery zawodowej. Niedługo później do oskarżeń dołączyły inne osoby. W efekcie tego związane z mężczyzną studio Infinite Falls zerwało z nim współpracę i porzuciło kolejny projekt, w który był zaangażowany. Niestety, z przykrością donosimy, że to nie koniec tej historii. Siostra Aleca Holowki poinformowała na Twitterze, że zmarł tragicznie w minioną sobotę (za portalem Kotaku - będące oryginalnym źródłem konto Eileen Holowki jest obecnie widoczne tylko dla osób zatwierdzonych przez właścicielkę).

Alec Holowka, mój brat i najlepszy przyjaciel, zmarł dziś rano. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że wierzę osobom, które przetrwały i zawsze robiłam wszystko, co w mojej mocy, aby wspierać takich ludzi i osoby cierpiące na choroby psychiczne oraz przewlekłe. Alec był ofiarą nadużyć i spędził całe życie walcząc z zaburzeniami nastroju oraz osobowości. Nie będę udawać, że nie był również odpowiedzialny za wyrządzanie szkód, ale w głębi duszy był osobą, która chciała tylko zaoferować ludziom opiekę i życzliwość. Zrozumienie, jak to zrobić, zajęło mu trochę czasu - napisała siostra zmarłego.

W treści tweetów opublikowanych przez Eileen Holowkę nie pada słowo samobójstwo, ale z kontekstu można wyczytać, że mężczyzna odebrał sobie życie. Wiadomo też, że w ostatnich dniach zmarły szukał pomocy w zajmujących się tego typu sprawami centrach kryzysowych w kanadyjskiej prowincji Manitoba (miejscu swojego zamieszania).

W odpowiedzi na agresywne wpisy, potępiające Zoë Quinn, siostra Aleca Holowki dodała też, nie przebierając w słowach, że życzył on dobrze zarówno oskarżającej go kobiecie, jak i wszystkim pozostałym osobom”. Z szacunku do rodziny zmarłego prosimy więc o zachowanie stosownego umiaru przy publikowaniu komentarzy w tej sprawie na forum GRYOnline.pl.

Alec Holowka miał 35 lat. Poza Night in the Woods był zaangażowany także w stworzenie kilku innych gier niezależnych, takich jak Aquaria (we współpracy z Derekiem Yu) oraz I’m O.K - A Murder Simulator (w kolaboracji ze Scottem Bensonem i jego żoną Bethany Hockenberry, z którymi współtworzył wspomniane studio Infinite Falls).

  1. Night in the Woods – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.