Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2019, 13:22

Współtwórca Night In The Woods zwolniony z powodu oskarżeń o przemoc

Alec Holowka, współtwórca gry Night in the Woods, został zwolniony z pracy. Jest to reakcja studia Infinite Fall na tweety Zoë Quinn, w których kobieta twierdzi, że deweloper używał wobec niej przemocy psychicznej i fizycznej. Tym samym studio rezygnuje z nieogłoszonego jeszcze projektu.

Alec Holowka - Współtwórca Night In The Woods zwolniony z powodu oskarżeń o przemoc - wiadomość - 2019-08-29
Alec Holowka

Scott Benson i Bethany Hockenberry, którzy do tej pory współtworzyli z Alekiem Holowką studio Infinite Fall i grę Night In The Woods, ogłosili na Twitterze, że zakończyli z nim współpracę. Jako powód podali oskarżenia, które dzień wcześniej opublikowała deweloperka Zoë Quinn znana z autorskiego projektu Depression Quest – w notatkach załączonych do dwóch tweetów opisuje, jak miała wyglądać jej relacja z twórcą. W trakcie krótkiego związku rzekomo stosował on wobec niej przemoc psychiczną i fizyczną. Kobieta przytacza przykłady poniżania, ograniczania kontaktów ze światem zewnętrznym i brutalnego zachowania, oskarża też o skuteczne blokowanie rozwoju kariery.

Wczoraj wieczorem Infinite Falls odniosło się do sprawy publikując serię tweetów. W jednym z nich czytamy:

W tym tygodniu światło dzienne ujrzały oskarżenia o przemoc dotyczące Aleca Holowki. Był on programistą, kompozytorem i współtwórcą Night In The Woods. Jako zespół podchodzimy do takich oskarżeń bardzo poważnie. Po bolesnej analizie sytuacji, zdecydowaliśmy się zakończyć współpracę z Alekiem.

Infinite Falls poinformowało również o przyszłości swoich obecnych projektów. Jeden z nich, który nie został do tej pory oficjalnie ogłoszony, zostanie całkowicie odwołany, a data premiery limitowanej wersji Night In The Woods przesunie się w czasie. Mobilna wersja gry nadal jest i będzie rozwijana – prace nad nią wykonuje zewnętrzny podmiot (Finji). Zespół będzie kontynuować działalność.

Alec Holowka nie wystosował jeszcze oświadczenia w tej sprawie.