Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2014, 12:52

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Crystal Dynamics pokaże nową grę na E3; kolejny Tomb Raider?

Studio Crystal Dynamics podczas targów E3 ogłosi swoją nową grę. Wziąwszy pod uwagę wcześniejsze informacje, mówiące o trwających już pracach nad kontynuacją Tomb Raidera z 2013 roku, możemy śmiało zakładać, że to właśnie "dwójka" doczeka się oficjalnej prezentacji.

Kilka godzin temu informowaliśmy o prezentacji gier szykowanej przez firmę Electronic Arts. To samo źródło (harmonogram transmisji serwisu GameTrailers.com) zdradza, że w trakcie targów E3 oficjalnej zapowiedzi doczeka się nowa produkcja studia Crystal Dynamics (autorzy m.in. Tomb Raidera z 2013 roku). W ciemno można obstawiać, że będzie to Tomb Raider II, o którym po raz pierwszy usłyszeliśmy w sierpniu 2013 roku, by w listopadzie doczekać się kolejnych informacji. Niestety obecnie na temat „dwójki” nie wiemy zbyt wiele. Pewnym jest jedynie to, że gra opowie kolejny rozdział z życia słynnej poszukiwaczki przygód, a jej budżet jest podobny do tego, jaki miała ostatnia odsłona. O wszystkich szczegółach przekonamy się prawdopodbnie w najbliższy poniedziałek.

Lara Croft prawdopodobnie pojawi się na targach E3. - Crystal Dynamics pokaże nową grę na E3. Najprawdopodobniej będzie to kolejny Tomb Raider - wiadomość - 2014-06-05
Lara Croft prawdopodobnie pojawi się na targach E3.

Już teraz możemy jednak pokusić się o powróżenie z fusów na temat docelowych platform sprzętowych. Konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz komputery PC wydają się być więcej niż pewne, ale niewykluczone, że produkcja ukaże się także na starszych urządzeniach. Zapewne większość zainteresowanych tematem osób wie, że Tomb Raider dopiero pod koniec 2013 roku, po sprzedaniu kilku milionów egzemplarzy, zaczął przynosić zyski. Mając na uwadze, że obecnie baza posiadaczy next-genów jest znacznie mniejsza, niż PlayStation 3 i Xbox 360 w czasie premiery wcześniejszej odsłony, wydaje się, że sensownym ruchem byłoby wydanie produkcji na obie generacje, co zresztą uczyniono z „jedynką” (Tomb Raider: Definitive Edition). To jednak tylko moje dywagacje, które niekoniecznie musza okazac się prawdą.

Crystal Dynamics pokaże nową grę na E3. Najprawdopodobniej będzie to kolejny Tomb Raider - ilustracja #2 Crystal Dynamics to amerykańskie studio deweloperskie założone w 1992 roku. Firmę przejęło Eidos Interactive w 1998 roku, które z kolei zostało wykupione przez Square Enix w 2009 roku. Deweloperzy mają na swoim koncie nie tylko produkcje z serii Tomb Raider, ale także Legacy of Kain, Project: Snowblind, Whiplash i inne tytuły.