Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2013, 19:38

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Tomb Raider II opowie kolejny rozdział z życia Lary Croft

Jeden z twórców gry Tomb Raider wyjawił, że kontynuacja przedstawi kolejny rozdział z życia Lary Croft. Dodatkowo ujawniono, że tytuł posiada budżet podobny do tego jaki miał pierwowzór.

Studio Crystal Dynamics pracuje nad grą Tomb Raider II. - Tomb Raider II opowie o kolejnym rozdziale życia Lary Croft - wiadomość - 2013-11-21
Studio Crystal Dynamics pracuje nad grą Tomb Raider II.

Tomb Raider to według wielu osób jedna z najlepszych gier akcji ostatnich lat. Brian Horton, starszy dyrektor artystyczny produkcji, wypowiedział się ostatnio na temat wyczekiwanej kontynuacji przygód Lary Croft, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że „dwójka” opowie kolejny rozdział z życia słynnej poszukiwaczki przygód.

„Zapowiedzieliśmy kontynuację... Cieszę się, że w końcu mogę o tym mówić. (…) Sequel gry Tomb Raider będzie następnym rozdziałem w życiu Lary. Jej życie się zmienia. Nie może wrócić do tego, kim była” – powiedział Horton podczas sesji pytań i odpowiedzi na festiwalu Bradford Animation.

Dodatkowo ujawnił także informacje o budżecie gry:

„to dobrze finansowana produkcja. Nie wydamy na nią więcej, niż na część pierwszą.”

Wychodzi więc na to, że koncern Square Enix, pomimo niezadowalających wyników osiągniętych przez „jedynkę” (sprzedano ponad 4 mln egzemplarzy), nie ogranicza jednak jej twórców. Tomb Raider II (a może Lara Croft: Reflections, jak głoszą ostatnie informacje) został oficjalnie ujawniony w sierpniu bieżącego roku, przy czym nie zdradzono żadnych szczegółów, ani platform docelowych. Czekamy zatem na dalsze konkrety, a w międzyczasie zachęcam do zapoznania się z doniesieniami o Definitive Edition – next-genowym wydaniu Tomb Raidera.