Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2010, 18:28

autor: Jiker

Crysis 2 zaprezentowany w Nowym Jorku - nowe screeny, zwiastun i nasze wrażenia z pokazu!

Oficjalny, nowojorski pokaz Crysis 2, który miał miejsce przedwczoraj, okazał się źródłem sporej liczby informacji na temat najnowszego dzieła firm Crytek oraz Electronic Arts. Produkcja, w której wskoczymy w usprawniony Nanosuit 2.0 i odwiedzimy upadający Nowy Jork, okazała się tytułem, obok którego nie można przejść obojętnie.

Oficjalny, nowojorski pokaz Crysis 2, który miał miejsce przedwczoraj, okazał się źródłem sporej liczby informacji na temat najnowszego dzieła firm Crytek oraz Electronic Arts. Produkcja, w której wskoczymy w usprawniony Nanosuit 2.0 i odwiedzimy upadający Nowy Jork, okazała się tytułem, obok którego nie można przejść obojętnie.

Crysis 2 zaprezentowany w Nowym Jorku - nowe screeny, zwiastun i nasze wrażenia z pokazu! - ilustracja #1

Zacznijmy może od tego, że wszystkie najistotniejsze szczegóły przedstawione przez Cevata Yerliego i spółkę, opisał Wam już w obszernym tekście Krzysiek Gonciarz, czyli Lordareon, który specjalnie dla Was odbył daleką podróż do Stanów Zjednoczonych i wziął udział w spotkaniu z ekipą Crytek. Spośród pozostałych, wartych wzmianki informacji są zapewnienia, iż Crysis 2 na konsolach będzie działać w stabilnych 30 klatkach na sekundę, a sama decyzja o wydaniu gry na inne platformy niż PC nie była ruchem wykonanym wyłącznie z chęci finansowego zysku. Szefowie Crytek pragnęli bowiem przede wszystkim postawić przed sobą wyzwanie zaprojektowania najlepiej prezentującej się pozycji na Xboksa 360 i PlayStation 3. Według Yerliego ewentualne pytania o kwestie ekonomiczne powinny być kierowane tylko i wyłącznie do wydawcy, czyli Electronic Arts.

Przy okazji efektownej oprawy graficznej, która ewidentnie zrobiła na zgromadzonych na pokazie dziennikarzach wielkie wrażenie (nie obyło się bez końcowych oklasków), warto zwrócić uwagę na to, że Crysis 2 będzie najprawdopodobniej dopracowany pod względem fabularnym. Ma w tym pomóc ścisła współpraca z autorem scenariusza, a konkretnie Richardem Morganem – autorem sci-fi mającym w dorobku takie powieści, jak Altered Carbon oraz Broken Angels. Zgodnie z informacjami ujawnionymi przez Cevata Yerliego, Morgan jest przez cały czas zaangażowany w produkcję gry, zapewniając w ten sposób spójność jej światu. Twórcy z Crytek są przekonani, że takie działanie pozwoli uniknąć błędów jakie popełniono w tym kontekście w przypadku pierwszego Crysisa.

Crysis 2 zaprezentowany w Nowym Jorku - nowe screeny, zwiastun i nasze wrażenia z pokazu! - ilustracja #2

W czasie pokazu dowiedzieliśmy się również, że za tryb rozgrywki wieloosobowej w Crysis 2 odpowiadać będzie ekipa Crytek UK, znana jeszcze do niedawna pod nazwą Free Radical (autorzy Haze i serii TimeSplitters). Opcja sieciowa ma być dopracowana – autorzy zapewniają, że będzie wykorzystać pełny potencjał marki. Możemy być pewni, że w sporym stopniu powodzenie wieloosobowych zmagań będzie zależeć od dopracowania nowego modelu Nanosuit, a więc kombinezonu, w który zaopatrzeni zostaną bohaterowie kontrolowani przez graczy (więcej na jego temat znajdziecie w artykule Lordareona).

Pokaz Crysis 2 oraz ujawnienie nowych faktów na temat tego ciekawie zapowiadającego się FPS-a został dodatkowo wsparty publikacją zestawu nowych zrzutów ekranowych (dołączyliśmy je do tej wiadomości, po części ujęcia są już znane), a także udostępnieniem poszerzonej wersji znanego już zwiastuna, który został opublikowany w Sieci w skróconej wersji przed dwoma dniami. Waszej uwadze polecamy ponadto wgląd do technologicznego dema, ujawnionego w trakcie marcowej konferencji GDC 2010. Dzięki niemu zapoznacie się z możliwościami technicznymi silnika CryEngine 3.

Crysis 2 zostanie wydany w okresie świątecznym 2010 roku w wersjach na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Kolejne informacje na temat gry będą publikowane regularnie na łamach oficjalnej strony internetowej.

Crysis 2 zaprezentowany w Nowym Jorku - nowe screeny, zwiastun i nasze wrażenia z pokazu! - ilustracja #3
Crysis 2 zaprezentowany w Nowym Jorku - nowe screeny, zwiastun i nasze wrażenia z pokazu! - ilustracja #4