Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2021, 18:43

autor: aadamus

Glitch pozwalający na niewidzialność znowu trafił do CoD Warzone. Gra jest dziurawa jak sito

Do Call of Duty: Warzone powrócił błąd, w wyniku którego gracze mogą stać się niewidzialni. Sprawa wydaje się być powiązana z wprowadzoną do gry opancerzoną ciężarówką, która pojawiła się wraz z trybem Armored Royale.

W skrócie:

  1. po aktualizacji wprowadzającej tryb Armored Royale w Call of Duty: Warzone pojawił się błąd, który sprawia, że niektórzy gracze stają się niewidzialni;
  2. nie jest to jedyny bug powodujący niewidzialność, jaki występuje obecnie w grze.

Call of Duty: Warzone przeżywa obecnie trudny okres. Pod koniec zeszłego roku w produkcji pojawiło się kilka poważnych błędów. Największym z nich byli „niewidzialni gracze”, którzy zaczęli występować w grudniu ubiegłego roku. Bug ten został wówczas wyeliminowany i wydawało się, że problem zażegnano. Jak się okazuje, nie jest to prawdą – niedawno zaimplementowany tryb Armored Royale przywraca ten glitch (via Eurogamer).

Aktualizacja wprowadzająca nowy tryb rozgrywki zadebiutowała piątego lutego. Zaraz po tym wydarzeniu zaczęły pojawiać się pierwsze doniesienia związane z powracającym błędem. Na ten moment wydaje się, że źródłem problemu z niewidzialnymi postaciami jest opancerzona ciężarówka z wieżyczką, która została zaimplementowana wraz z patchem.

Dość skrajny przypadek występowania tego błędu można zobaczyć na materiale zarejestrowanym przez streamera o pseudonimie Yoda0103, który w ciągu 15 minut natrafił na dziewięciu niewidzialnych przeciwników w pięciu różnych drużynach. Jego zmagania możecie zobaczyć poniżej.

Niewidzialność w grach z serii Call of Duty nie jest czymś nowym. Rok temu w CoD: Modern Warfare (na podstawie którego opiera się Warzone) pojawił się analogiczny błąd. Spowodowany był on skórką Dallas Empire. Jej założenie powodowało, że gracz oddalony na konkretną odległość przestawał być widoczny dla wroga. Co najciekawsze, analogiczny błąd znajduje się obecnie w Warzone i tyczy się „skinów” Grinch i Forest Spirit.

Gdyby tego było mało, to tytuł boryka się także z falą cheaterów. Na początku miesiąca twórcy zbanowali 60 tys. oszustów.

  1. Call of Duty: Warzone – poradnik do gry
  2. Acivision – oficjalna strona
  3. Raven Software – oficjalna strona