Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2020, 13:14

autor: Aquma

CoD: Warzone a rzeczywista Ukraina – zobacz lokacje

Liczne lokacje, na które można natrafić na mapie Call of Duty: Warzone – np. stadion, tama, wieża na lotnisku, supermarket czy parlament – przypominają miejsca znane z prawdziwego świata. Inspiracją dla deweloperów z Infinity Ward i Raven Software był przede wszystkim Donieck.

CoD: Warzone a rzeczywista Ukraina – zobacz lokacje - ilustracja #1
Warzone – prawdziwe miejsca były inspiracją dla lokacji z gry.

W SKRÓCIE:

  1. liczne lokacje w Call of Duty: Warzone przypominają miejsca z prawdziwego świata;
  2. wzorem dla deweloperów z Infinity Ward był głównie Donieck, czyli ukraińskie miasto, które od kilku lat jest targane przez wojnę domową.

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że jedno z miejsc w Call of Duty: Warzone – opuszczony basen – bardzo mocno przypomina lokację z prawdziwego świata. Okazuje się, że to nie jedyny punkt tego typu na mapie fikcyjnego Werdańska. Na portalu Dexerto pojawiła się kompilacja kilku podobnych lokacji, które można znaleźć w dziele Infinity Ward.

Zacznijmy od wieży, którą widzicie na powyższym obrazku. Ta, która znajduje się na zdjęciu po prawej stronie była zlokalizowana na lotnisku w ukraińskim mieście Donieck (obecnie kontrolowanym przez separatystyczne siły nieuznawanej przez Zachód Donieckiej Republiki Ludowej). Była, ponieważ została zniszczona w czasie bitwy o lotnisko.

Bardzo podobnym przykładem jest stadion – bliźniak tego, który znajdziemy w grze, również stoi we wspomnianym mieście. Mowa o tzw. Donbass Arena, boisku drużyny FC Szachtar Donieck otwartym w 2009 roku i zbudowanym z myślą o mistrzostwach Europy w piłce nożnej, które odbyły się na Ukrainie i w Polsce w 2012 roku. Dwa lata później został wyłączony z użytku w związku ze zniszczeniami, do których doszło w wyniku działań wojennych.

CoD: Warzone a rzeczywista Ukraina – zobacz lokacje - ilustracja #2
CoD: Warzone a rzeczywista Ukraina – zobacz lokacje - ilustracja #3
Stadiony w Warzone i w Donbasie.

Z kolei tama Gora – będąca najbardziej monumentalnym zabudowaniem w Call of Duty: Warzonemocno przypomina wyglądem największą konstrukcję tego typu na Ukrainie i jedną z największych w całej Europie – Dnieprzańską Elektrownię Wodną. Twórcy Warzone sprawili, że tama w ich produkcji sprawia wrażenie jeszcze bardziej imponującej, ale taki urok gier wideo.

CoD: Warzone a rzeczywista Ukraina – zobacz lokacje - ilustracja #4
Gora Dam i Dnieprzańska Elektrownia Wodna.

Kolejne dwa przykłady to budynek ukraińskiego parlamentu (w Kijowie) oraz małego banku w Doniecku. W obydwu przypadkach podobieństwo jest widoczne gołym okiem.

CoD: Warzone a rzeczywista Ukraina – zobacz lokacje - ilustracja #5
Parlament w Werdańsku i w Kijowie.
CoD: Warzone a rzeczywista Ukraina – zobacz lokacje - ilustracja #6
Bank w Werdańsku w porównaniu do tego w Doniecku.

Ostatnim przykładem jest supermarket Atlas – jego wzorem był podobny budynek w Doniecku (obecnie już nieistniejący).

CoD: Warzone a rzeczywista Ukraina – zobacz lokacje - ilustracja #7
Supermarkety Atlas i Metro.
  1. Call of Duty: Warzone – strona oficjalna
  2. Call of Duty: Warzone – poradnik
  3. Darmowe Call of Duty: Warzone – wreszcie Fortnite dla „dorosłych”!