Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2020, 10:35

autor: Aquma

Call of Duty Warzone – lokacja z gry bazuje na Czarnobylu

Wygląda na to, że co najmniej jedna z części mapy Verdansk w Call of Duty: Warzone bazuje na miejscu znanym z prawdziwego świata – a konkretniej z okolic Czarnobyla. Odkrycia dokonał Internauta, który niedawno miał okazję odbyć podróż na Ukrainę.

Call of Duty Warzone – lokacja z gry bazuje na Czarnobylu - ilustracja #1
Fragmenty mapy CoD: Warzone bazują na miejscach z prawdziwego świata.

W SKRÓCIE:

  1. na mapie Call of Duty: Warzone można znaleźć miejsca inspirowane Czarnobylem;
  2. podobieństwo do lokacji z prawdziwego świata jest uderzające.

Jeden z użytkowników forum Reddit zauważył, że Verdansk – lokacja, w której toczy się akcja sieciowej strzelanki Call of Duty: Warzonebazuje na miejscu znanym z prawdziwego świata, a konkretniej… na Czarnobylu. Co więcej, mamy do czynienia z godną podziwu dbałością o szczegóły – zresztą, zerknijcie na poniższe zdjęcie.

Call of Duty Warzone – lokacja z gry bazuje na Czarnobylu - ilustracja #2
Zdjęcie opublikowane na forum Reddit.

Internauta odnotowuje, że podobieństwo jest uderzające i dotyczy zarówno wnętrza budynku, jak i tego, co znajduje się poza nim. Więcej fotografii z jego wycieczki do Czarnobyla możecie znaleźć pod tym adresem. Kto wie, może wypatrzycie tam inne miejsca wyglądające znajomo? Warto przy tym odnotować, że Warzone nie jest jedynym tytułem, który czerpie inspirację z tej części Ukrainy – niektórzy użytkownicy wskazują, że podobną lokację można znaleźć w Call of Duty 4 oraz PUBG (a także Stalkerze, choć to akurat nie jest niespodzianka – w końcu akcja gry toczy się w zonie wokół elektrowni w Czarnobylu).

Przypominamy, że Call of Duty: Warzone zadebiutowało 10 marca tego roku na pecetach i konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Gra jest dostępna w pełnej polskiej wersji językowej.

  1. Call of Duty: Modern Warfare – strona oficjalna
  2. Call of Duty: Modern Warfare – poradnik
  3. Recenzja gry Call of Duty: Modern Warfare – prawie najlepszy CoD w historii