Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2020, 21:06

Problemy CoD: Modern Warfare - błąd blokuje strzelanie przez okna i nie tylko

Wszystko wskazuje na to, że stan techniczny Call of Duty: Modern Warfare nadal pozostawia wiele do życzenia. Według ostatnich doniesień na mapie Tavorsk District dostępnej w trybie Ground War pojawiają się błędy związane z wykrywaniem kolizji. Jak się okazuje, to tylko jedna z wielu nieprawidłowości zgłaszanych przez społeczność w ostatnim czasie.

CoD: Modern Warfare nadal potrzebuje poprawek. - Problemy CoD: Modern Warfare - błąd blokuje strzelanie przez okna i nie tylko - wiadomość - 2020-02-03
CoD: Modern Warfare nadal potrzebuje poprawek.

Od premiery Call of Duty: Modern Warfare minęły już trzy miesiące. Mimo to produkcja nadal boryka się z niedoróbkami technicznymi. Według ostatnich doniesień na jednej z map w trybie Ground War pojawiają się błędy, które wpływają na wykrywanie kolizji. Przeglądając doniesienia z ostatnich dwóch tygodni, można jednak dostrzec, że problemów z grą jest znacznie więcej.

W trybie Ground War gracze stają do walki w dwóch 32-osobowych drużynach. Wśród map przeznaczonych dla tego wariantu zabawy znaleźć można Tavorsk District. Według użytkowania Reddita kryjącego się pod pseudonimem Swampfox1906, sprawia ona wiele problemów. Do najważniejszych z nich można zaliczyć problemy z wykryciem kolizji. Na zarejestrowanym przez niego filmie widać, że strzały przenikają przez szybę tylko z jednej strony. Silnik gry pozwala na rozbijanie cieńszych obiektów, więc w teorii taka sytuacja nie powinna mieć miejsca.

Dodatkowo ten sam użytkownik zwrócił uwagę na błędy w działaniu osiągnięć. Na kolejnym filmie zaprezentował on, jak po zastrzeleniu przeciwnika została mu przyznana odznaka za zlikwidowanie trzech wrogów w czasie walki wręcz.

Jak się jednak okazuje, powyższe błędy stanowią jedynie niewielką część problemów napotykanych w grze. Wczoraj, również na Reddicie, pojawił się filmik, na którym gracz zostaje zabity przez krzesło obrotowe. Pod tym wpisem padł komentarz wskazujący, że obiekty nieożywione mordują od momentu premiery. Jako dowód w tej sprawie może posłużyć inny post zamieszczony na tym samym serwisie. Pokazuje on zgon spowodowany kontaktem z krzakiem.

Kolejnym problematycznym elementem w grze, na który zwrócono uwagę w ostatnich dniach, jest męska skórka Dallas Empire. Po założeniu sprawia ona, że oddalony gracz staje się niewidzialny. Glitch ten ma być naprawiony w najbliższej aktualizacji. Co ciekawe, nie jest to jedyny błąd ze „znikającymi” postaciami. Z zamieszczonej w serwisie Trello oficjalnej rozpiski prac prowadzonych nad Call of Duty: Modern Warfare wynika, że w kampanii dla pojedynczego gracza niekiedy brakuje modeli bohaterów. W tym przypadku prace nad rozwiązaniem problemu trwają, jednak nie wiadomo, ile czasu to zajmie.

Cztery dni temu pojawiły się kolejne doniesienia o nowo odkrytym błędzie – tym razem powodującym śmierć graczy przed formalnym rozpoczęciem meczu. Pierwotny post wskazuje, że glitch dotyczy mapy Euphrates Bridge w trybie Team Deathmatch. Z komentarzy zamieszczonych pod wpisem wynika jednak, że nie jest to pojedynczy przypadek i bug występuje także na innych planszach.

Na koniec warto także wspomnieć o niedawno naprawionym glitchu. Po aktualizacji przeprowadzonej 22 stycznia część graczy dostała monit o błędzie, a każdy, kto kliknął na nim „tak”, tymczasowo zresetował sobie statystyki postaci oraz ustawienia ekwipunku. Ten problem został usunięty w przeciągu dwóch dni.

Powyższe błędy wskazują, że przed pracownikami studia Infinity Ward jeszcze długa droga. Call of Duty: Modern Warfare bowiem nadal nie jest produkcją idealną. Mimo to gra została ciepło przyjęte przez recenzentów – średnia ocen wersji na PC w serwisie Metacritic wynosi 81%. Nasz recenzent przyznał jej natomiast 8,5/10 punktów.