Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 września 2019, 10:48

CoD: Modern Warfare traci pre-ordery przez kontrowersje? Plotki z Activision

Activision i Infinity Ward ponownie omawiają formułę mikrotransakcji w nadchodzącym Call of Duty: Modern Warfare. Ostatnie przecieki spowodowały ponoć znaczny odpływ zamówień przedpremierowych.

To jak będzie z tymi lootboksami? - CoD: Modern Warfare traci preordery przez kontrowersje? Plotki z Activision - wiadomość - 2019-09-30
To jak będzie z tymi lootboksami?

Call of Duty: Modern Warfare do pewnego momentu wzbudzało głównie dość przychylne komentarze i nadzieję na powrót ulubionej przez wielu serii w wielkim stylu, jednak ostatnie doniesienia mocno ostudziły ten entuzjazm. Wszystko przez politykę wydawniczą gry. Najpierw pojawił się komunikat o obecności trybu Survival wyłącznie na platformie PlayStation przez okres jednego roku, co praktycznie wyklucza go na dobre dla całej reszty graczy. Chwilę później pojawiły się przecieki o planowanych mikrotransakcjach w grze, które mają zawierać nie tylko elementy kosmetyczne, ale i dodatkowe modele broni, a to może wpłynąć na balans rozgrywek sieciowych.

Wszystkie te kontrowersje spowodowały ponoć „ogromny spadek w liczbie zamówień przedpremierowychModern Warfare, a to z kolei przekonało władze Activision do działania. Według przecieków pochodzących tradycyjnie od dobrze poinformowanego youtubera TheGamingRevolution, władze firmy zwołały pilne zebranie razem z twórcami z Infinity Ward, by jeszcze raz przedyskutować formułę mikrotransakcji i działanie tzw. zrzutów zaopatrzenia w nowym Call of Duty.

Chociaż TheGamingRevolution zastrzega, że ujawnia tylko te informacje, co do których jest pewny, a to o zebraniu miało zapewnić graczy, że Activision naprawdę się stara, deweloperzy z Infinity Ward odnieśli się dosyć szorstko do jego rewelacji o broniach w płatnych skrzynkach. Za pośrednictwem reddita odpowiedzieli:

(…) W tym tygodniu pojawiły się pewne oficjalne komunikaty i jakieś pogłoski. Prosimy graczy, by naprawdę skupiali się wyłącznie na faktach, a nie na sensacjach podrzucanych przez niedouczonych informatorów, którzy chcą tylko narobić wokół siebie szumu, rozgłaszając nieprzemyślane, prowokacyjne plotki. Skupmy się na rozwiązywaniu realnych problemów razem, a nie na straszeniu bajeczkami.

CoD: Modern Warfare traci preordery przez kontrowersje? Plotki z Activision - ilustracja #2

Niezależnie od tego czy było jakieś tajne spotkanie, i czy Activision rzeczywiście poczyni zmiany w działaniu mikrotransakcji, ich postać raczej nie będzie miała wpływu na oceny recenzentów. Podobnie jak w przypadku Black Ops 4, zapewne zostaną one wprowadzone dopiero kilka tygodni po premierze gry. Pozostaje mieć nadzieję, że ich postać będzie bardziej przystępna, niż ta w ostatnich odsłonach Call of Duty.