Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 września 2019, 11:55

Twórcy o ekskluzywności trybu Survival w CoD: Modern Warfare

Ludzie ze studia Infinity Ward skomentowali sprawę rocznej wyłączności trybu Survival Spec Ops w Call of Duty: Modern Warfare dla PlayStation 4. Jeden z deweloperów zasugerował, że zespół nie miał w tej kwestii za wiele do powiedzenia.

Szczegóły trybu Spec Ops zostaną ujawnione 8 października. - Twórcy o ekskluzywności trybu Survival w CoD: Modern Warfare - wiadomość - 2019-09-26
Szczegóły trybu Spec Ops zostaną ujawnione 8 października.

Wczoraj pisaliśmy, że w Call of Duty: Modern Warfare przez pierwszy rok tylko posiadacze PlayStation 4 będą cieszyli się wariantem rozgrywki Survival w ramach trybu Spec Ops. Nikogo chyba nie zaskoczy fakt, że te doniesienia spotkały się z bardzo negatywną reakcją społeczności. Wielu fanów grozi bojkotem i krytykuje chciwość twórców. Oficjalny reddit gry został zalany głosami rozczarowanych graczy, co wymusiło na deweloperach skomentowanie sprawy.

Twórcy podkreślili, że tylko wariant Survival będzie exclusive’em dla PlayStation 4. Pozostałe elementy trybu Spec Ops pojawią się na innych platformach sprzętowych. Zapewnili jednocześnie, że ciężko pracują, aby Call of Duty: Modern Warfare okazało się najlepszą odsłoną cyklu.

Oczywiście taki komentarz nikogo nie zadowolił. Znacznie ciekawszej wypowiedzi udzielił Taylor Kurosaki, który w studiu Infinity Ward odpowiada za fabułę gier. Stwierdził on, że decyzje na temat exclusive’ów zapadają wyżej i deweloperzy, nawet tak wysoko postawieni jak on, nie mają na nie większego wpływu.

Wypowiedź Kurosakiego może sugerować, że to wydawca gry, czyli Activision, zdecydował się na czasową wyłączność Survival Spec Ops. Warto pamiętać, że firma ma kontrakt z Sony, w ramach którego PlayStation 4 otrzymuje różnorodne exclusive’y w cyklu Call of Duty. Przez kilka lat skutkiem tego było wypuszczanie dodatków z mapami na PS4 miesiąc przed innymi platformami sprzętowymi. Z kolei w przypadku zeszłorocznego Call of Duty: Black Ops IIII posiadacze PlayStation 4 otrzymywali nową zawartość tylko siedem dni wcześniej niż reszta społeczności.

Najpewniej twórcy nie mieli więc zbyt dużego wyboru i musieli dać PS4 coś na wyłączność. Wybór padł na Survival Spec Ops. Warto jednak dodać, że Call of Duty: Modern Warfare jest ostatnią produkcją, którą obejmuje umowa z Sony. Pozostaje więc mieć nadzieję, że w przypadku przyszłorocznej odsłony wydawca nie podpisze podobnego kontraktu.

Przypomnijmy, że Call of Duty: Modern Warfare ukaże się 25 października tego roku, równocześnie na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.

  1. Call of Duty: Modern Warfare to Battlefield, na którego czekają gracze
  2. Wszystko o Call of Duty: Modern Warfare 2019
  3. Oficjalna strona serii