Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 września 2011, 10:44

autor: DogGhost

City Interactive zapowiada grę z gatunku RPG akcji - Tomasz Gop w ekipie

Polskie studio City Interactive poinformowało o nawiązaniu współpracy z niemieckim producentem Deck13, w ramach której ma powstać gra RPG akcji, tworzona z myślą o pecetach i konsolach.

Firma City Interactive poinformowała, że rozpoczęła współpracę z niemieckim studiem Deck13. Efektem tego porozumienia ma być stworzenie nowej produkcji z gatunku RPG akcji, która według zapowiedzi ukaże się zarówno na komputery PC, jak i konsole w 2013 roku.

City Interactive zapowiada grę z gatunku RPG akcji - Tomasz Gop w ekipie - ilustracja #1

Dodatkową informacją, która może świadczyć o dużej randze rozpoczętego projektu, jest zaangażowanie w roli producenta wykonawczego Tomasza Gopa, który w środowisku polskich graczy znany jest przede wszystkim z wieloletniej pracy nad grami o Wiedźminie.

City Interactive zapowiada grę z gatunku RPG akcji - Tomasz Gop w ekipie - ilustracja #2

Niemieckie studio Deck13 ma w swoim katalogu przede wszystkim przygodówki. Firma ta odpowiada między innymi za serię Ankh oraz Jack Keane. Jeżeli chodzi o tytuły z gatunku RPG akcji, to do tej pory stworzyła jedną taką produkcję, a mianowicie Veneticę, która ukazała się zarówno na pecety, jak i konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3.

W ostatnich latach polski wydawca i producent coraz śmielej poczyna sobie na zagranicznych rynkach. Przypomnijmy, że znanej do tej pory głównie z budżetówek firmie udało się osiągnąć światowy sukces za sprawą strzelanki Sniper: Ghost Warrior, której druga odsłona ma się pojawić w sklepach w przyszłym roku.

Trzeba przyznać, że informacja o kolejnym projekcie firmy City Interactive bardzo cieszy. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że uda jej się sprostać oczekiwaniom miłośników gier RPG i nowy tytuł tworzony wraz z niemieckim studiem Deck13 spotka się z pozytywnym przyjęciem wśród graczy.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.