Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2011, 17:39

Cities XL 2012 w październiku tego roku

Focus Home Interactive na październik tego roku zapowiedziało premierę Cities XL 2012, trzeciej już odsłony strategicznej serii symulatorów budowy miasta.

Ponieważ nic na razie nie zapowiada rychłego nadejścia Sim City 5, duża część domorosłych burmistrzów, spragnionych budowy ogromnych metropolii bądź kameralnych miasteczek, wybiera gry z serii Cities XL. W wielu wirtualnych ratuszach na całym świecie mogą wystrzelić więc kroki od szampana, bowiem opowiadające za serię studio Focus Home Interactive zapowiedziało na październik tego roku trzecią część Cities XL, zatytułowaną Cities XL 2012.

Cities XL 2012 w październiku tego roku - ilustracja #1

Co ważne dla wiernych serii graczy, nowy tytuł będzie kompatybilny z poprzednią częścią gry, opatrzoną numerem 2011. Dzięki temu nie stracimy dostępu do miast, którym poświeciliśmy dziesiątki godzin ciężkiej pracy. Cities XL 2012 odda do dyspozycji graczy ponad 60 nowych map, z których wiele będzie wiernym odwzorowaniem prawdziwych ziemskich lokacji. Twórcy obiecują też zwiększenie aż do tysiąca liczby unikalnych budynków, które mogą powstać w naszym mieście oraz zapewniają, że będą one bardziej różnorodne.

Jedną z najważniejszych nowości dla wielu fanów serii będzie z pewnością oficjalne wsparcie dewelopera dla wszelkiej maści twórczości moderskiej. Instalowanie i korzystanie z modów w poprzednich odsłonach gry wiązało się z modyfikacją plików za pomocą edytorów i narzędzi tworzonych własnoręcznie przez graczy. Twórcy zapowiadają uproszczenie tego procesu i umieszczenie w grze szczegółowego poradnika, który pomoże początkującym moderom.

Gra będzie sprzedawana samodzielnie oraz jako elektroniczny update wersji 2011. W tym drugim przypadku możemy liczyć na pewną zniżkę przy jej zakupie.