Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 10 kwietnia 2020, 19:39

autor: Froozyy

CD Projekt stawia na różnorodność - 26% zatrudnionych to kobiety; 21% to obcokrajowcy

Z niedawno opublikowanego raportu finansowego CD Projektu można dowiedzieć się m.in. jaki jest udział kobiet i mężczyzn w ogólnym zatrudnieniu firmy, ilu obcokrajowców w niej pracuje czy też poznać średni wiek pracowników.

CD Projekt stawia na różnorodność - 26% zatrudnionych to kobiety; 21% to obcokrajowcy - ilustracja #1
CD Projekt stawia na różnorodność.

W niedawno opublikowanym raporcie finansowym CD Projektu można znaleźć szczegółowe informacje na temat zatrudnienia w firmie. Spółka już na samym początku zaznacza, że jej siłą jest „zespół składający się z ludzi z pasją, którym zależy na pracy nad produktami i usługami na najwyższym światowym poziomie”. CD Projekt zaprezentował więc dane na temat zatrudnionych osób, pokazujące, że firma stawia przede wszystkim na to, co dany pracownik wnosi do zespołu, promując tym samym różnorodność.

CD Projekt na koniec 2019 roku zatrudniał łącznie 1044 osoby, czyli o 18% więcej niż w zeszłym roku. Aż 84% z nich stanowi zespół CD Projekt RED, a pozostali pracują przy GOG.com. Dokładnie 885 pracowników związanych było z warszawskim biurem firmy. Dowiadujemy się także, że 26% zatrudnionych to kobiety (co jest wynikiem lepszym niż ogólny szacowany procent udziału kobiet w branży gier na polskim rynku, który wynosi 15%).

CD Projekt stawia na różnorodność - 26% zatrudnionych to kobiety; 21% to obcokrajowcy - ilustracja #2
Wzrost liczby zatrudnionych w CD Projekt.
CD Projekt stawia na różnorodność - 26% zatrudnionych to kobiety; 21% to obcokrajowcy - ilustracja #3
Udział kobiet i mężczyzn w ogóle zatrudnionych w CD Projekt.

W 2019 roku średni wiek zatrudnionych w CD Projekt wynosił 31 lat. 51% pracowników to osoby w wieku od 30 do 39 lat, a 42% to przedział wiekowy 20 do 29 lat. Firma poinformowała również, że 21% zespołu stanowią obcokrajowcy (z 44 różnych krajów). Najwięcej z nich, bo aż 28 osób, pochodzi z Ukrainy. Są też pracownicy m.in. z Rosji, Hiszpanii czy też Niemiec. 66% ekipy to deweloperzy. Resztę stanowią pracownicy działu Publishing (zajmującego się m.in. marketingiem) oraz tzw. back office.

CD Projekt stawia na różnorodność - 26% zatrudnionych to kobiety; 21% to obcokrajowcy - ilustracja #4
Rozkład wieku zatrudnionych w CD Projekt.
CD Projekt stawia na różnorodność - 26% zatrudnionych to kobiety; 21% to obcokrajowcy - ilustracja #5
Struktura zatrudnienia w CD Projekt.

Ze wspomnianego raportu dowiedzieliśmy się również m.in., że pecetowa wersja Wiedźmina 3 sprzedała się już prawie w 30 mln egzemplarzach, co jest wynikiem znacznie lepszym niż edycje konsolowe. Natomiast najbardziej dochodową grą na GOG.com w 2019 roku był Cyberpunk 2077.