Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2019, 18:52

Bohater Star Wars Jedi Fallen Order nie jest kobietą z powodu Rey

Stig Asmussen, reżyser gry Star Wars Jedi: Upadły Zakon, wypowiedział się na temat głównego bohatera produkcji. Według twórcy zespół zdecydował się na ludzkiego mężczyznę z powodu... Rey z nowej trylogii Gwiezdnych wojen.

Star Wars Jedi: Fallen Order mógł mieć zupełnie innego bohatera. - Bohater Star Wars Jedi Fallen Order nie jest kobietą z powodu Rey - wiadomość - 2019-07-08
Star Wars Jedi: Fallen Order mógł mieć zupełnie innego bohatera.

Zastanawialiście się, dlaczego Cal Tanis – bohater Star Wars Jedi: Upadły Zakon – jest ludzkim mężczyzną? Zapewne nie, ale najwyraźniej sporo osób było mocno zainteresowanych tym faktem, skoro głos w sprawie zabrał sam reżyser gry. W trakcie rozmowy z serwisem Game Informer Stig Asmussen wspomniał o powodach, dla których zdecydowano się na taką, a nie inną postać do obsadzenia w roli głównej. Studio Respawn Entertainment rozważało sięgnięcie po jedną z wielu obcych ras Gwiezdnych wojen, czemu wtórował sam Asmussen. Pomysł to z pewnością intrygujący – dotychczas kosmitami mogliśmy pokierować tylko w sieciowym Star Wars: The Old Republic. Jednak ostatecznie uznano, że głównym bohaterem musi być jednak człowiek, ponieważ – cytujemy – „w przeciwnym razie wielu ludzi mogłoby poczuć się – niezamierzona gierka słowna – wyobcowanych” i nie czułoby więzi z kierowaną postacią.

Twórcy gry nie chcieli kolejnej żeńskiej bohaterki przed skończeniem trylogii Rey. - Bohater Star Wars Jedi Fallen Order nie jest kobietą z powodu Rey - wiadomość - 2019-07-08
Twórcy gry nie chcieli kolejnej żeńskiej bohaterki przed skończeniem trylogii Rey.

Twórcy zastanawiali się też nad płcią bohatera, nim zdecydowano się na – jak narzekali jeszcze w kwietniu niektórzy fani Gwiezdnych wojen – „kolejnego białego mężczyznę Jedi”. Według Asmussena, głównym powodem była… Rey z nowej trylogii kinowej. Zespół miał dojść do wniosku, że mężczyzna w głównej roli „jest bardzo sensowny” w kontekście żeńskiej bohaterki w ostatniej dwójce filmów. Dość oryginalne uzasadnienie, ale najwyraźniej reżyser uznał, że warto podkreślić powody tej niby-kontrowersyjnej decyzji.