Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2011, 14:30

autor: Soviet

bitComposer wydawcą nowej gry Polaków ze Spectral Games

bitComposer wydawcą Global Ops: Commando Libya, strzelanki tworzoną przez studio Spectral Games. Gracz wciela się w członka oddziału do zadań specjalnych by powstrzymać atak na USA.

Firma BitComposer Games ogłosiła, że wyda Global Ops: Commando Libya, strzelankę tworzoną przez polskie studio Spectral Games. Premiera gry planowana jest na trzeci kwartał tego roku, w wersji na komputery osobiste.

Fabuła Global Ops toczy się wokół zaginionej bomby atomowej. Bombowiec B-52G, przewożący cztery takie ładunki znika w głębinach Oceanu Arktycznego. Z wraku udaje się wydobyć trzy bomby, czwarta pozostaje zaginiona. Widać inspirację rzeczywistym incydentem z czasów Zimnej Wojny, kiedy to podobny samolot rzeczywiście rozbił się w okolicach bazy lotniczej Thule.

bitComposer wydawcą nowej gry Polaków ze Spectral Games - ilustracja #1

Reszta historii jest już jednak wytworem wyobraźni scenarzystów. Po kilku latach od tego incydentu w posiadanie bomby wchodzi rosyjski boss mafijny i handlarz bronią, niejaki Yebievdenko. CIA dowiaduje się, że ładunek atomowy ma trafić w ręce przywódcy Libijczyków, który planuje wykorzystać ją w ataku terrorystycznym na terenie USA. Tu do akcji wkracza gracz. Jako członek oddziału specjalnego musimy powstrzymać transakcję. Pozostaje mieć nadzieję, że w ostatniej misji nie będziemy strzelać do Yebievdenki z karabinu snajperskiego, ukryci gdzieś w ruinach Czarnobyla...

bitComposer wydawcą nowej gry Polaków ze Spectral Games - ilustracja #2

Na kampanię dla pojedynczego gracza złoży się dziewięć misji, dających razem około osiem godzin intensywnej rozgrywki. Podczas poszukiwań Rosjanina odwiedzimy między innymi Grenlandię, Północną Afrykę i Libię. Poza „standardowym” strzelaniem weźmiemy także udział w pościgach, walkach w terenie zabudowanym, a także pobawimy się w strzelca pokładowego.

Nie zabraknie także trybu multiplayer. Na sześciu mapach zmierzy się maksymalnie dziesięć osób. Nie trzeba chyba zaznaczać, że do dyspozycji graczy oddany zostanie spory arsenał nowoczesnego uzbrojenia. Oprawę graficzną napędza Unreal Engine 3.

bitComposer wydawcą nowej gry Polaków ze Spectral Games - ilustracja #3

Studio Spectral Games zostało założone w lipcu 2009 przez weteranów branży. Obecnie siedziba firmy znajduje się w Katowicach, a jej pracownicy mogą pochwalić się pracą przy produkcjach takich jak Medal of Honor: Allied Assault, Men of Valor: Vietnam i Necrovision.

bitComposer wydawcą nowej gry Polaków ze Spectral Games - ilustracja #4
bitComposer wydawcą nowej gry Polaków ze Spectral Games - ilustracja #5