Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Global Ops: Commando Libya (PC)

Global Ops: Commando Libya PC

Strzelanka TPP stworzona przez polskie studio Spectral Games. Gracz wciela się w członka oddziału specjalnego, by dopaść niebezpiecznego handlarza bronią. Na kampanię dla pojedynczego gracza składa się dziewięć misji, dających razem około osiem godzin intensywnej rozgrywki.

Akcji | TPP | współczesne konflikty

PC Windows
Okładka Global Ops: Commando Libya (PC)

producent: Spectral Games

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

7października2011

14czerwca2012

pudełko PL

Global Ops: Commando Libya to gra akcji z kamerą umieszczoną za plecami bohatera. Odpowiedzialne za tą produkcję studio Spectral Games zostało założone w lipcu 2009 przez weteranów branży - jego pracownicy mogą pochwalić się pracą przy takich produkcjach jak Medal of Honor: Allied Assault, Men of Valor: Vietnam i Necrovision.

Fabuła Global Ops związana jest z zaginioną bombą atomową. W 1968 roku amerykański bombowiec B-52G, przewożący cztery takie pociski zniknął w głębinach Oceanu Arktycznego. Z wraku udało się wydobyć trzy ładunki, czwarty do dzisiaj pozostaje zaginiony.

Reszta historii jest już twórczością scenarzystów. Po kilku latach od tego incydentu w posiadanie bomby wchodzi rosyjski boss mafijny i handlarz bronią, niejaki Yebievdenko. CIA dowiaduje się, że ładunek atomowy ma trafić w ręce przywódcy Libijczyków, który planuje wykorzystać ją w ataku terrorystycznym na terenie USA. Tu do akcji wkracza gracz. Jako członek oddziału specjalnego musimy powstrzymać transakcję.

Na kampanię dla pojedynczego gracza składa się dziewięć misji, dających razem około osiem godzin intensywnej rozgrywki. Podczas pościgu za Rosjaninem odwiedzamy między innymi Grenlandię, Północną Afrykę i Libię. Poza "standardowym" strzelaniem bierzemy także udział w pościgach, walkach w terenie zabudowanym, bawimy się też w strzelca pokładowego.

Nie zabrakło także trybu multiplayer. Na sześciu mapach zmierzy się maksymalnie dziesięciu graczy. Nie trzeba chyba zaznaczać, że do dyspozycji gracza oddany zostanie spory arsenał nowoczesnego uzbrojenia. Oprawę graficzną napędza Unreal Engine 3.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1 - 10  

Ocena czytelników: 6,6 / 10 na podstawie 166 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.0 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,90 PLN

Gry podobne do Global Ops: Commando Libya

Wymagania wiekowe Global Ops: Commando Libya

16+

Wymagania sprzętowe Global Ops: Commando Libya

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Quad Core i5 2.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 lub lepszy)
  • 6 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
  • łącze internetowe
bitComposer wydawcą nowej gry Polaków ze Spectral Games

wiadomość8 lipca 2011

bitComposer wydawcą Global Ops: Commando Libya, strzelanki tworzoną przez studio Spectral Games. Gracz wciela się w członka oddziału do zadań specjalnych by powstrzymać atak na USA.