Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2013, 10:55

autor: Michał "Ender" Kułakowski

BioShock Ultimate Rapture Edition – specjalna edycja dwóch części BioShocka trafi na konsole

Firma 2K Games zapowiedziała wydanie specjalnego zestawu dwóch odsłon BioShocka, które trafi na konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Poza wszystkimi zestawami DLC zawierać ma także nowy dodatek, pozwalający graczom zapoznać się ze wczesnymi szkicami koncepcyjnymi oraz trójwymiarowymi modelami postaci, które nie trafiły do ostatecznej wersji obu gier.

Pierwsza część cyklu zadebiutowała prawie sześć lat temu, druga pojawiła się w 2010 roku

Z okazji zbliżającej się premiery BioShock Infinite, firma 2K ogłosiła, że w sklepach pojawi się specjalny zestaw dwóch pierwszych części serii, który dostępny będzie dla posiadaczy konsol PlayStation 3 oraz Xbox 360. BioShock Ultimate Rapture Edition ukaże się 14 stycznia, na razie jedynie w Ameryce Północnej, europejska data premiery nie została bowiem jeszcze określona. Cenę pakietu ustalono na 29,99 dolarów (ok. 90 zł).

Ultimate Rapture Edition zawierać będzie wszystkie wydane do tej pory zestawy DLC. W ich skład wchodzi fabularne rozszerzenie dla BioShocka 2 pod tytułem Minerva's Den, a także szereg dodatków dla trybu multi i singleplayer, między innymi, Plasmids Pack, Rapture Metro Map Pack i Sinclair Solutions Tester Pack. Poza tym, posiadacze Xboksów będą mogli po raz pierwszy zagrać w zestaw map z wyzwaniami, dotychczas dostępnymi jedynie na PlayStation 3.

Prawdziwą nowością ma być jednak dodatek Museum of Orphaned Concepts, w którym spacerując po korytarzach muzeum Rapture zapoznamy się z wcześniej nieprezentowanymi szkicami i grafikami koncepcyjnymi oraz niewykorzystanymi trójwymiarowymi modelami postaci. W pudełku z grami znajdziemy także pakiet naklejek związanych z BioShock Infinite.

Trudno powiedzieć czy obecność DLC i nowej bonusowej zawartości zachęci weteranów obu gier do ich ponownego kupna. Oferta wydaje się być skierowana dla nowych graczy, którzy zwrócą uwagę na poprzednie odsłony serii dzięki zamieszaniu wywołanym premierą jej najnowszej części. Warto dodać jednak, że BioShock znajdzie się np. jako bonus w amerykańskiej edycji BioShock Infinite na PlayStation 3 (niestety nie na Starym Kontynencie). Gra była też już wielokrotnie przeceniana i razem z sequelem można kupić ją używaną lub nową w dość niskiej cenie. Nie wspominając już o pecetowych edycjach obu tytułów, które są jeszcze tańsze.