Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2012, 11:05

autor: Sarge

Europejski BioShock: Infinite na PS3 bez bonusowego BioShocka

Firma 2K Games przekazała przykre wieści dla Europejczyków czekających na grę BioShock: Infinite w wersji na PlayStation 3. Okazuje się, że na płycie Blu-ray nie znajdziemy obiecanej pierwszej części BioShock, gdyż jest to promocja przewidziana tylko dla mieszkańców Ameryki Północnej.

Jak wiadomo od czerwcowych targów E3 z 2011 roku, gra BioShock: Infinite w wersji na PlayStation 3 miała ukazać się na jednej płycie Blu-ray razem z pierwszą częścią serii. Niestety, teraz dowiedzieliśmy się, że dotyczy to tylko egzemplarzy sprzedawanych w Ameryce Północnej.

Stosowne oświadczenie przedstawiciel firmy 2K Games wydał serwisowi Eurogamer: „Mogę potwierdzić, że BioShock: Infinite w wersji na PlayStation 3 sprzedawany w Północnej Ameryce zawiera kopię oryginalnego BioShocka. Nie dotyczy to jednak Wielkiej Brytanii – jest to lokalna promocja tylko dla Ameryki Północnej”.

Jest to o tyle przykra informacja, że dotychczas w ogóle nie mówiło się o takim ograniczeniu i wydawało się, że pierwsza odsłona cyklu BioShock pojawi się w każdym egzemplarzu gry BioShock: Infinite sprzedawanym na całym świecie. Niestety, europejscy posiadacze PS3 najwyraźniej będą musieli obejść się smakiem. Pozostaje im cieszyć się jedynie wsparciem dla kontrolera PlayStation Move, które jednak wciąż jest owiane tajemnicą.

BioShock: Infinite w naszym kraju zostanie wydany w polskiej kinowej wersji językowej (napisy) przez firmę Cenega na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Oficjalna premiera gry odbędzie się 26 lutego 2013 roku. Oprócz tego trwają również prace nad grą BioShock w wersji na PlayStation Vita. Niestety, nadal nie znamy na temat tej edycji żadnych szczegółów.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.