Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2022, 20:10

Beyond Good & Evil 2 wychodzi na prostą? Ubisoft ma planować testy

Beyond Good & Evil 2 wciąż powstaje – przynajmniej według popularnego branżowego informatora Toma Hendersona. Jego źródła twierdzą, że w lipcu rozpoczną się zewnętrzne testy tej wyczekiwanej gry.

Od zapowiedzi Beyond Good & Evil 2 na targach E3 2017 minęło już ponad pięć lat. O prequelu kultowej przygodowej gry akcji z 2003 roku nie dowiedzieliśmy się w tym czasie zbyt wiele. Co jakiś czas pojawiały się jedynie sprzeczne komunikaty i doniesienia – raz, że produkcja wciąż powstaje, a innym razem o jej rychłym anulowaniu.

Fani „jedynki” z pewnością nieco odetchnęli, gdy kilka tygodniu temu odpowiedzialna za Beyond Good & Evil 2 firma Ubisoft ogłosiła nabór do prac nad „jednym ze swoich najambitniejszych projektów”. Szczegóły oferty sugerowały, iż chodzi właśnie o BG&E2, a projekt wciąż znajduje się na dość wczesnym etapie prac. Ogólny przekaz napawał jednak optymizmem.

Ubisoft daje nadzieję

W niedawnej sesji pytań i odpowiedzi dla inwestorów (tzw. Q&A) Ubisoft miał ponownie wspomnieć o Beyond Good & Evil 2. Jak donosi popularny branżowy dziennikarz Tom Henderson w artykule dla serwisu eXputer.com, to konkretne pytanie dotyczyło najbliższych planów wydawniczych firmy. Przedstawiciel Ubisoftu ponoć udzielił na nie następującej odpowiedzi:

To poufna informacja, dopóki gry nie zostaną oficjalnie przedstawione społeczności graczy. Do zapowiedzianych już produkcji należą: Avatar: Frontiers of Pandora, Skull & Bones, Mario + Rabbids: Sparks of Hope, Roller Champions [ta gra akurat już wyszła – dop. red.], Star Wars, Beyond Good & Evil 2, Prince of Persia: The Sands of Time Remake i Tom Clancy's Splinter Cell Remake.

Zewnętrze testy w lipcu 2022 roku

Po tym i kilku innych, nieprzytoczonych przez Hendersona komentarzy przedstawicieli Ubisoftu, źródła dziennikarza miały dojść do wniosku, że prace nad Beyond Good & Evil 2 wciąż postępują.

Co więcej, ich zdaniem w lipcu 2022 roku mają zostać przeprowadzone zewnętrzne testy gry. Ponoć potrwają one dłużej niż przypadku Tom Clancy’s The Division: Heartland czy XDefinant, gdy firma ograniczyła się do tylko jednej sesji tygodniowo.

Ubisoft Forward we wrześniu 2022 roku

Jeśli doniesienia Hendersona są prawdziwe, Ubisoft z pewnością wystosuje wkrótce oficjalny komunikat w tej sprawie. Dla przypomnienia dodam, że 10 września 2022 roku odbędzie się pokaz Ubisoft Forward, na którym owa francuska firma ma ujawnić przyszłość m.in. serii Assassin’s Creed.

Niewykluczone, iż wtedy przyjdzie nam również zobaczyć Beyond Good & Evil 2. Można spodziewać się także informacji odnośnie takich serii, jak Far Cry, Tom Clancy's Ghost Recon, Tom Clancy's Rainbow Six oraz Tom Clancy's The Division.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej

E3 2021