Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2022, 22:08

Beyond Good & Evil 2 żyje, Ubisoft rekrutuje deweloperów

Beyond Good & Evil 2 jeszcze nie zostało anulowane. Ubisoft poszukuje osób, które pomogą w ukończeniu gry.

Beyond Good & Evil 2 nadal powstaje. Przynajmniej tak sugeruje ogłoszenie studia Ubisoft Barcelona, które poszukuje starszego animatora rozgrywki.

Przejmij odpowiedzialność za jakość animacji i funkcjonalność systemów rozgrywki w jednym z najambitniejszych projektów firmy Ubisoft – czytamy we wpisie na Twitterze promującym ofertę pracy.

Opis pozycji nie pozostawia większych złudzeń – drugie Beyond Good & Evil wciąż jest dalekie od ukończenia. Zadaniem twórcy będzie, w największym skrócie, opracowanie „animacji oraz funkcjonalności systemów rozgrywki”, w tym „prototypowanie wysokiej jakości animacji postaci”.

Beyond Good & Evil 2 po pięciu latach

Niemniej fani czekający na nową odsłonę Beyond Good & Evil zapewne odetchną z ulgą, przynajmniej na razie. Tytuł powstaje już wiele lat, nawet jeśli zupełnie zignorować wszystko, co działo się z nim przed zapowiedzią na E3 2017 (pierwsze oficjalne informacje o „dwójce” pojawiły się w 2008 roku). Od tego czasu tytuł był wspominany tu i ówdzie, po ujawnieniu projektu dostaliśmy nawet nagranie z wersji demo. Owszem, bardzo wczesnej wersji, ale to oraz plany zorganizowania beta-testów wystarczyły, by uspokoić fanów. Do czasu.

Po kolejnych latach bez większych wieści pojawiły się obawy o przyszłość gry. Zwłaszcza po odejściu z branży ojca Beyond Good & Evil, Michela Ancela, i następującym po nim długim okresie bez jakichkolwiek informacji innych niż zdawkowe „projekt wciąż powstaje”.

Nastrojów nie poprawiły kolejne doniesienia o problemach z produkcją. Najpierw, w listopadzie 2021 roku, usłyszeliśmy od znanego informatora Toma Hendersona, że deweloperzy Beyond Good & Evil 2 spodziewają się anulowania projektu. Później, w lutym, agencja Bloomberg donosiła, jakoby „dwójka” nadal była na etapie preprodukcji, mimo pięciu lat, które minęły od pamiętnej zapowiedzi.

W tym kontekście fakt, że Ubisoft chce wzmocnić zespół pracujący nad Beyond Good & Evil 2, pozwala wierzyć, iż francuski wydawca nie zamierza posłać projektu do kosza. Przynajmniej w najbliższym czasie. Warto jednak zauważyć, że Skull and Bones – tytuł zapowiedziany w tym samym roku co BG&E2 i też borykający się z problemamimoże być znacznie bliżej premiery, niż nam się wydawało. Miejmy nadzieję, że i w przypadku Beyond Good & Evil francuski gigant wykaże się podobnym uporem.