Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 maja 2022, 21:05

Moc nowości w Dune: Spice Wars; duża aktualizacja dostępna

Pierwsza duża aktualizacja Dune: Spice Wars wprowadza wiele dobrego do gry, w tym nową zawartość oraz przydatne usprawnienia.

Dune: Spice Wars otrzymało pierwszą dużą aktualizację od momentu startu wczesnego dostępu. Dotychczasowe łatki ograniczały się do usunięcia co bardziej kłopotliwych usterek – dziś gracze otrzymali znacznie więcej.

Coś nowego…

Community Update #1 wprowadził do gry dodatkową zawartość. Uwzględnia to dwa nowe regiony specjalne (białą szczelinę oraz kwasowe jezioro) oraz nieobecne wcześniej bonusy dla wszystkich stronnictw za hegemonię na poziomie 10 tysięcy punktów. Przykładem tych ostatnich jest zdolność Harkonennów do przeciągania schwytanych agentów wroga na swoją stronę.

Pierwsza aktualizacja to także liczne funkcje, których gracze domagali się już od premiery. Gra wreszcie pozwala ustawić kolejkę poleceń dla jednostek – wystarczy przytrzymać klawisz Shift przy wydawaniu rozkazów za pomocą prawego przycisku myszy. Poza tym pojawiły się widok bitewny (dostępny pod przyciskiem F3), opcjonalna automatyczna pauza przy otwieraniu menu i wiele więcej.

Nie zapomniano też o dronach, które dzięki aktualizacji – cytujemy – „teraz robią bip bop”. Żyć nie umierać.

…i poprawionego

Sporo uwagi poświęcono również poprawkom dotychczasowych systemów. Menu wczytywania i zapisywania stanu gry zostało odmienione, by było łatwiejsze w obsłudze, a przy okazji dodano możliwość dodawania własnych nazw plików. Zmian doczekały się też m.in. drzewko technologiczne gospodarki, interfejs rozpoznania oraz jazda na czerwiach.

Pod lupę wzięto także balans rozgrywki. Na przykład drony bezzałogowe (Stealth Drones) są teraz nieco potężniejsze i mają większy zasięg, ale przypłaciły to znacznie mniejszą odpornością na ataki.

Choć lista zmian podana w ogłoszeniu na Steamie jest długa, twórcy nie wymienili wszystkich wprowadzonych poprawek i usprawnień.