Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 maja 2022, 14:05

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Skull and Bones może być jeszcze bliżej, niż myślimy; dostało rating

Długo wyczekiwany debiut sieciowego Skull & Bones nadchodzi wielkimi krokami. Dzieło Ubisoftu po wielu perturbacjach otrzymało rating w Korei Południowej, co sugeruje, że prace nad projektem są już na ukończeniu i może zobaczymy go jeszcze w tym roku.

Blisko pięć lat. Tyle czasu upłynęło od momentu szumnej zapowiedzi przez Ubisoft nowej gry o pirackiej tematyce. Niestety droga do jej wydania okazała się długa i usiana wieloma przeszkodami. Aby zobrazować, z czym mierzył się francuski wydawca, wystarczy wspomnieć, że premiera jego dzieła była już przesuwana aż czterokrotnie.

Jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że cierpliwość graczy zostanie wkrótce nagrodzona (o ile sama gra nie okaże się rozczarowaniem, rzecz jasna). Jak donosi bowiem serwis GameSpot, powołując się na informacje portalu VGC, południowokoreańska organizacja klasyfikacyjna (odpowiednik PEGI) opublikowała ocenę Skull & Bones, co oznacza, że prace nad produkcją są już bliżej niż dalej od finału.

To nie koniec dobrych wiadomości dla osób, które pragną wcielić się w pirata pustoszącego oceany. W najnowszym raporcie finansowym Ubisoft potwierdził, że produkcja zadebiutuje jeszcze w tym roku fiskalnym. Oznacza to tyle, że premiery należy się spodziewać najpóźniej 31 marca 2023 roku. Istnieje jednak szansa, iż debiut Skull & Bones nastąpi sporo wcześniej – nadzieję na to daje właśnie południowokoreański rating.

Przypomnijmy, że Skull & Bones zmierza na PC oraz konsole PlayStation i Xbox i będzie skupiać się na sieciowej rozgrywce. Gracze dostaną szansę przejścia ścieżki od skromnego rabusia po postrach mórz i oceanów. Jakiś czas temu mogliśmy obejrzeć nieoficjalny gameplay w serwisie Streamable, ale Ubisoft zareagował na przeciek i po pewnym czasie usunął materiał – w zamian udostępnił krótki teaser na oficjalnym twitterowym koncie produkcji, który zobaczycie poniżej.