Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 kwietnia 2022, 09:48

Skull and Bones w akcji. Wyciekł gameplay z pirackiej gry Ubisoftu

W sieci pojawiło się nagranie z wersji alfa Skull and Bones. Dzięki niemu wiemy już, jak mniej więcej wygląda nadchodząca produkcja.

Aktualizacja #2: Film znów jest dostępny do obejrzenia – pod tym adresem. W każdej chwili może jednak zniknąć.

Aktualizacja: Film, który wyciekł, został już zdjęty z sieci na skutek interwencji Ubisoftu.

W SKRÓCIE:
  • W sieci pojawił się materiał wideo ze Skull and Bones.
  • Film pokazuje, jaką grą jest nadchodząca produkcja Ubisoftu.
  • Materiał pochodzi z wersji alfa tytułu, która przeszła wewnętrzne testy.

Skull and Bones ma za sobą długą, wyboistą drogę, lecz wygląda na to, że tytuł wychodzi na prostą. Potwierdzają to nie tylko oficjalne doniesienia i plotki.

W sieci pojawił się także materiał wideo, który przedstawia grę z czasów testów alfa. Produkcja sprawia wrażenie w pełni grywalnej, co daje nadzieję graczom czekającym na tytuł.

Początek pirackiej przygody

Opublikowane w serwisie Streamable wideo jest filmem wprowadzającym graczy w świat Skull and Bones. Dostarcza ono wiele informacji na temat gry oraz rządzących nią mechanik.

Materiał zdradza chociażby, że jednym z najważniejszych czynników wpływających na naszą postać będzie jej piracka renoma. W trakcie gry będziemy zadbamy o reputację, którą zwiększymy m.in. wykonując zlecenia.

Większa renoma przekładać się będzie na wiele profitów. Wysoka reputacja pozwoli chociażby na budowę potężniejszych okrętów. Początkowo w nasze ręce trafi bowiem malutki i słabo uzbrojony dau.

Ważnym aspektem rozgrywki będzie dbanie o zaopatrzenie naszego statku. Jako kapitan będziemy musieli pamiętać o dostarczeniu odpowiednich zapasów swojej załodze. Bez nich nasza podróż może szybko dobiec końca.

Nie tylko zarządzanie

Krótki film skupia się także na znacznie bardziej rozrywkowych aspektach gameplayu w Skull and Bones. Na graczy czekają m.in. liczne, widowiskowe bitwy, w których poślemy na dno niezliczone statki wroga.

Przeniesiemy również starcia na pokłady wrogich jednostek, dokonując abordażu. Pokonanie przeciwnika w ten sposób zagwarantuje nam dostęp do znacznie większej ilości cennych łupów.

Jeśli znudzi nam się walka, skupimy się na eksploracji wielkiego otwartego świata. Ma on być pełny tajemnic i skarbów czekających na odkrycie i wykorzystanie.

Będziecie mogli także rozwijać swoje pirackie kryjówki. Pozwolą one bezpiecznie przechowywać zdobyty majątek, a także zaangażować się w wiele pobocznych aktywności.

Należy jednak pamiętać, że omawiane wideo dotyczy wczesnej wersji gry, która udostępniona została w ramach wewnętrznych testów. Wiele z zaprezentowanych elementów może więc ulec zmianie. Mimo wszystko materiał daje nam pewien ogląd, jak prezentuje się Skull and Bones.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Na GRYOnline.pl opublikował masę newsów, nieco recenzji oraz trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl oraz pełni funkcję młodszego specjalisty SEO. Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu; później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na nieistniejący już portal filmowy. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów, o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej