Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 stycznia 2010, 14:10

autor: Jiker

Bethesda Softworks ukrywa informacje o nowej grze MMO?

Serwis Duck and Cover dotarł do interesujących dokumentów procesowych, pochodzących z rozprawy sądowej pomiędzy firmami Bethesda Softworks oraz Interplay. Są one źródłem informacji na temat tajemniczej produkcji MMO Bethesdy, nad którą od 2007 roku pracuje ZeniMax Online Studios – oddział koncernu ZeniMax Media, właściciela Bethesdy, dowodzony przez Matta Firora, współtwórcę Dark Age of Camelot.

Serwis Duck and Cover dotarł do interesujących dokumentów procesowych, pochodzących z rozprawy sądowej pomiędzy firmami Bethesda Softworks oraz Interplay (pierwsza zarzuca drugiej nie wywiązywanie się z umowy i nielegalną sprzedaż pakietu Fallout Trilogy). Są one źródłem informacji na temat tajemniczej produkcji MMO Bethesdy, nad którą od 2007 roku pracuje ZeniMax Online Studios – oddział koncernu ZeniMax Media, właściciela Bethesdy, dowodzony przez Matta Firora, współtwórcę Dark Age of Camelot.

Okazuje się, że Bethesda dąży aktualnie do tego, by usunąć pechowe zapisy ze stenogramów procesowych, czyli tekstowych zapisów przebiegu kolejnych rozpraw, co tylko zwiększa ich wartość medialną. Anonimowe źródła Duck and Cover donoszą, że Bethesda nie chce, aby informacje o grze dotarły do konkurentów działających na rynku MMO. Ujawnienie tych faktów było jednym z wymogów przeprowadzenia rozprawy. Ostateczny termin zgłaszania jakichkolwiek poprawek do stenogramów minął wczoraj.

Informatorzy serwisu DAC dotarli do kilku kartek oryginalnych wersji zapisów (liczących w sumie 218 stron), ponieważ są one ciągle ogólnie dostępne w Sądzie Okręgowym w Maryland (wprowadzenie ewentualnych zmian zapewne trochę potrwa). Z zawartych na nich danych wynika, że nad grą otrzymaną w stylu World of Warcraft pracuje około 100-osobowy zespół, a na produkcję przeznaczono wiele milionów dolarów. Prace nad MMO postępują od 2007 roku – ich koniec powinien nastąpić w 2011 roku (Bethesda zakłada czteroletni proces dewelopingu gry).

Serwis DAC donosi, że działania Bethesdy mają również na celu ukrycie informacji o tym, czy owa tajemnicza produkcja będzie Falloutem MMO, czy też może zupełnie nową pozycją. Z dokumentów wynika, że bardziej prawdopodobną ewentualnością jest ta druga – deweloping Fallouta MMO mógłby bowiem ruszyć dopiero wówczas, gdyby Bethesda odzyskała prawa do tytułu od firmy Interplay. Zważywszy na to, że produkcja trwa już mniej więcej trzy lata, z wyboru takiego kierunku zrezygnowano już dawno temu. Chyba, że Bethesda oraz ZeniMax Online Studios mimo braku praw takie prace prowadziły i w dalszym ciągu prowadzą. Przypominamy również, że w 2007 roku według plotek obie firmy miały rozpocząć produkcję The Elder Scrolls Online – sieciowej odsłony popularnej marki. Spekulacje nigdy nie zostały potwierdzone.

Rozstrzygnięcie kwestii gry MMO od Bethesdy wymaga zatem dotarcia do reszty dokumentów. Redakcja Duck and Cover dąży obecnie do tego prosząc o wsparcie tych Internautów, którzy mają możliwość wglądu do stenogramów w Sadzie Okręgowym w Maryland. Możemy więc oczekiwać, że kolejne szczegóły ujrzą światło dzienne już niebawem.