Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 października 2008, 20:10

autor: Crash

Bethesda o nowym Elder Scrolls i konsoli Wii

Mamy złą i dobrą wiadomość dla wszystkich fanów serii Elder Scrolls. Dobra wiadomość to ta, iż planowana jest kolejna odsłona cyklu. Złą wiadomością jest natomiast data debiutu, czyli odległy 2010 rok.

Mamy złą i dobrą wiadomość dla wszystkich fanów serii Elder Scrolls. Dobra wiadomość to ta, iż planowana jest kolejna odsłona cyklu. Złą wiadomością jest natomiast data debiutu, czyli odległy 2010 rok.

Redaktorzy zagranicznego GamesIndrustry.biz przeprowadzili krótki wywiad z Paulem Oughtonem, pracownikiem Bethesdy, pytając go o plany na przyszłość i stosunek do konsoli Wii. „W tym momencie mamy Fallouta 3, który pojawi się w tym roku, oraz potencjalną, nową odsłonę Elder Scrolls w 2010. Nie jesteśmy obecnie zainteresowani Wii. Zamierzamy pozostać przy PS3, Xbox 360 i PC” .- zdradził.

Oughton podkreślił jednak wkład, jaki Nintendo włożyło w rozwój rynku gier i dotarcie do masowego odbiorcy. Zauważył jednocześnie, iż jesteśmy blisko osiągnięcia punktu nasycenia. Punktu, który wyznaczy górną granicę sprzedaży tytułów. „Ostatnie 18 miesięcy dla sprzedaży gier było dla nas wielkim zaskoczeniem. Pięć lat temu nigdy nie pomyślelibyśmy, że gry z domowymi zwierzaczkami czy recepturami kucharskimi poradzą sobie na rynku. Żaden z wydawców nie podjąłby się tego” – dodał.

Bethesda o nowym Elder Scrolls i konsoli Wii - ilustracja #1

Najbliższe dwa lata oczekiwań wszystkim fanom gier Bethesdy osłodzi Fallout 3, który na rodzimy rynek trafi już za dwa dni. Wszystkich Was, którzy już teraz pragną poczuć klimat postnuklearnej rzeczywistości, zapraszam do zapoznania się z dwoma – jeszcze świeżymi - odsłonami cyklu Gramy! (tutaj i tutaj).

Na koniec warto sobie zadać pytanie, co w przyszłości stanie się z marką Fallout. Przed paroma dniami informowaliśmy bowiem o plotkach, które to pozwalają wierzyć, iż kolejna odsłona postapokaliptycznego RPGa również jest brana pod uwagę. Data premiery w jej przypadku została przewidziana na rok 2011. Czyżby Bethesda szykowała naprzemienne skoki z przyszłości w przeszłość? Czas pokaże…