Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 maja 2017, 10:20

Battlefield 1 z 19 mln graczy - raport finansowy Electronic Arts

Firma Electronic Arts podsumowała ostatni rok rozliczeniowy. Dowiedzieliśmy się, że Battlefield 1 poradziło sobie na rynku znacznie lepiej niż Battlefield 4 oraz że EA Sports UFC 3 ukaże się dopiero na początku 2018 r. Ponadto The Sims 4 zanotowało spory wzrost liczby użytkowników.

Battlefield 1 radzi sobie doskonale. - Battlefield 1 z 19 mln graczy - raport finansowy Electronic Arts - wiadomość - 2017-05-12
Battlefield 1 radzi sobie doskonale.

Firma Electronic Arts opublikowała raport finansowy podsumowujący zakończony niedawno rok rozliczeniowy, czyli okres od 1 kwietnia 2016 r. do 31 marca 2017 r. Przychody wyniosły 4,8 miliarda dolarów, co stanowi spory wzrost w porównaniu z 4,4 mld uzyskanymi rok wcześniej. Natomiast zysk netto zmalał z 1,2 mld dolarów do 967 mln dolarów.

Co ciekawe, aż 61% (3 mld dolarów) przychodu uzyskano dzięki sprzedaży cyfrowej. W porównaniu z ubiegłym rokiem stanowi to wzrost o 20%. Te liczby musiały spodobać się inwestorom, gdyż po opublikowaniu raportu wartość akcji firmy Electronic Arts podskoczyła o 8%.

W sprawozdaniu finansowym znalazło się również sporo innych ciekawych informacji. Dowiedzieliśmy się, że w Battlefield 1 zagrało już ponad 19 milionów osób. Liczba ta jest o połowę wyższa niż ta, którą mogło się pochwalić Battlefield 4 po analogicznym czasie od premiery.

Wydawca nie zdradził konkretnych wyników sprzedaży poszczególnych tytułów, ale przyznano, że gra Titanfall 2 poradziła sobie gorzej, niż się spodziewano. Natomiast Star Wars: Battlefront przebiło wewnętrzne prognozy firmy.

Duży sukces osiągneła FIFA 17, która może pochwalić się 21 milionami graczy. Z tej grupy 12 mln wypróbowało tryb fabularny. Natomiast liczba użytkowników The Sims 4 wzrosła o 33% w porównaniu z poprzednim rokiem rozliczeniowym. Jest to o tyle ciekawe, że generalnie gra uznana została za rozczarowanie, ale jak widać, nie przeszkadza jej to w gromadzeniu nowych fanów.

Poinformowano również, że gra EA Sports UFC 3 ukaże się na początku 2018 roku. Jako jedyne platformy sprzętowe dla tej produkcji wymieniono PlayStation 4 i Xboksa One.

  1. Oficjalna strona firmy Electronic Arts