Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2014, 19:24

autor: Kamil Zwijacz

Batman: Arkham Knight i Tom Clancy's Rainbow Six: Siege prezentowane były na PC-tach w czasie targów E3

Zaprezentowana w czasie konferencji firmy Sony na targach E3 gra Batman: Arkham Knight uruchomiona była na komputerze PC - wyjawił Dax Ginn z RockSteady Studios. Taki sam los spotkał także strzelankę FPP Tom Clancy's Rainbow Six: Siege of firmy Ubisoft, z tym wyjątkiem, że tytuł został ujawniony na konferencji francuskiego wydawcy.

Dax Ginn z działu marketing w RockSteady Studios wyjawił podczas rozmowy z dziennikarzem Gamespotu (około 4:38:10), że fragment rozgrywki z gry Batman: Arkham Knight, zaprezentowany podczas targów E3, pochodził z wersji na komputery osobiste. Krótko pisząc, gra pokazana na konferencji firmy Sony nie była odpalona na PlayStation 4. Myli się także ten, kto sądzi, że gameplay z Tom Clancy's Rainbow Six: Siege od Ubisoftu został uruchomiony na którejś z next-genowych konsol – to także PC-towy build, o czym świadczą chociażby widoczne podczas prezentacji klawisze (np. Esc wyświetlany w pierwszej minucie nagrania w prawym dolnym rogu ekranu). Oznacza to mniej więcej tyle, że edycje przeznaczone na urządzenia firm Sony i Microsoft mogą się nieco różnić od tego, co zobaczyliśmy podczas E3.

Sytuacja nie jest jednak zbytnio zaskakująca. Nowoczesne komputery dysponują po prostu mocniejszymi „bebechami”, niż ostatnie konsole, a większość deweloperów chce, by ich produkt prezentował się podczas pokazów jak najlepiej, co nie znaczy, że na PS4 i XOne obie gry będą brzydkie. Niemniej już kilka multiplatformowych tytułów pokazało, że producenci muszą liczyć się z pewnymi ograniczeniami (np. mniejsza rozdzielczość kosztem płynniejszej animacji, itd.) next-genów i pewnie nie inaczej będzie także w tych przypadkach.

Jakkolwiek by nie było, oba tytuły zapowiadają się niesamowicie ciekawie i z pewnością warto mieć je na oku. Batman: Arkham Knight miał ukazać się w tym roku, jednak jego premierę przesunięto na przyszły rok, ze względu na chęć dopracowania produkcji. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege to zupełnie nowa odsłona serii, która zastąpiła zapowiedziane jeszcze w 2011 roku Rainbow 6 Patriots i także pojawi się w 2015 roku. Oba projekty ukażą się na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach osobistych.