Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 września 2011, 17:10

autor: Daniel "Soviet" Kłosiński

Autorzy Thief 4 zwiększają zatrudnienie

Według kanadyjskiego serwisu La Presse Affaires, montrealskie studio Eidos planuje do końca 2015 roku zwiększyć zatrudnienie o 350 osób.

La Presse Affaires, kanadyjska strona internetowa zajmująca się gospodarką informuje, że firma Eidos planuje zwiększyć zatrudnienie. W ciągu następnych trzech lat pracę w montrealskim studio ma znaleźć 350 osób.

Jeszcze w tym roku zatrudnionych ma zastać 100 nowych pracowników. Po zakończonym procesie rekrutacji w Eidos Montreal pracować będzie 680 osób. W tym samym mieście znajdują się także duże oddziały Ubisoft i EA, co czyni je wyjątkowo atrakcyjnym dla wszystkich zainteresowanych pracą w branży.

Autorzy Thief 4 zwiększają zatrudnienie - ilustracja #1

Z takiego obroty sprawy na pewno cieszyć mogą się wszyscy oczekujący na nowe produkcje od Eidos. Przypomnijmy, że należąca do Square Enix firma dopiero co wydała ciepło przyjęte Deus Ex: Bunt Ludzkości. Pod koniec kwietnia tego roku intensywnie ruszyły także prace nad czwartą częścią serii Thief, oczekiwaną przez tysiące fanów. Projektanci zajmują się także kilkoma projektami, których nazwy nie zostały jeszcze ogłoszone. Wszystko wskazuje więc na to, że niemalże siedemset osób, które ma zostać zatrudnione do końca 2015 roku, będzie miało ręce pełne roboty. Warto też wspomnieć o firmach należących do Eidos Interactive. Crystal Dynamics pracuje obecnie nad restartem serii Tomb Raider, a IO Interactive nad Hitman: Absolution.