Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 22 lipca 2011, 13:37

autor: chaostheory

Asus Eee PC 1011PX – Idealny do gry w mniej wymagające gry

ASUS Eee PC 1011PX to mały notebook, ale wyposażony jest dość dobrze - na tyle dobrze, aby poradzić sobie z mniej wymagającymi grami, dlatego też powinien znaleźć się w domu każdego miłośnika długiej pracy na baterii i grania w starsze gry.

Tegoroczne wakacje owocują w wysyp tanich i małych notebooków. Do listy świeżych produktów dołącza Asus Eee PC 1011PX, który z pewnością zainteresuje fanów mobilnego grania… w mniej wymagające produkcje, głównie produkcje typu 2D. Głównym targetem będą oczywiście osoby szukające małego i taniego notebooka, ale kto powiedział, że graczami są tylko osoby szukające grafiki na poziomie Crysisa 2?

Wewnątrz tego 10,1 calowego maleństwa znajdzie się dwurdzeniowym procesor Intel Atom N455 z rodziny Pinetrail taktowany zegarem 1,6GHz, 2GB pamięci DDR3 zarządzanej przez chipset Intel NM10. Dane przechowywane będą na klasycznym, 250GB dysku HDD.

Układ Intel GMA 3150 będzie odpowiadał za wyświetlanie grafiki na ekranie o rozdzielczości natywnej 1024x600, a pamięcią VRAM będzie dzielił się ze zwykłym RAMem.  Bateria trzykomorowa wystarczy na około 4,5 godziny pracy, a cena za jaką przyjdzie nam nabyć Asusa Eee PC 1011PX to ok. 750zł na dzień dzisiejszy w wersji z zainstalowanym Linuxowym systemem Ubuntu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.