Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2017, 20:30

Ashes of Creation ustanawia nowy rekord Kickstartera – Wieści MMO (05/06/2017)

Dziś piszemy o sukcesie zbiórki pieniędzy na Ashes of Creation, najnowszych uaktualnieniach gier TERA oraz Neverwinter, decyzji tworców Marvel Heroes o zaprzestaniu wsparcia dla trybu PvP, a także o kolejnych doniesieniach ze świata Secret World Legends.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się niezwykłemu sukcesowi kickstarterowej kampanii Ashes of Creation, nietypowej polityce deweloperskiej twórców Marvel Heroes, najnowszym aktualizacjom Neverwinter i TERA, a także kolejnym doniesieniom dotyczącym Secret World Legends.

Ashes of Creation ustanawia nowy rekord Kickstartera – Wieści MMO (05/06/2017)  - ilustracja #1

Ashes of Creation

Ashes of Creation, debiutancki projekt studia Intrepid (złożonego z weteranów branży, którzy współtworzyli m.in. serie EverQuest oraz PlanetSide), zakończył już zbiórkę funduszy na platformie Kickstarter. Twórcom udało się zebrać aż 3,27 miliona dolarów, tym samym ustanawiając nowy rekord w kategorii MMO. Minimalny cel kampanii wynosił „zaledwie” 750 tysięcy i został osiągnięty po 12 godzinach od rozpoczęcia (pierwszy milion padł po półtorej doby). Premiera gry planowana jest na grudzień 2018 roku.

Sam tytuł, zgodnie z zapowiedziami deweloperów, ma być swoistym powrotem do korzeni – MMORPG pozbawionym podziału na frakcje, z otwartym światem, osadzonym w klimacie fantasy oraz bez pay-to-win (swoją drogą to znak naszych czasów, że o takich rzeczach trzeba wspominać już w nagłówkach). Ashes of Creation trafi wyłącznie na pecety.

Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z oficjalnym FAQ, załączonymi poniżej materiałami wideo, a także osią czasu kickstarterowej zbiórki, gdzie znajdziecie dokładne informacje na temat bonusowej zawartości, która trafi do gry w związku z przekroczeniem kolejnych progów finansowych.

Marvel Heroes

Przedstawiciele studia Gazillion Entertainment, twórcy Marvel Heroes, udzielili w niedawnym czasie obszernego wywiadu serwisowi Massively Overpowered. W jego ramach poruszono wiele interesujących aspektów dotyczących przyszłości gry, choć jeden z nich szczególnie przykuł uwagę graczy – deweloperzy nie kryją, że nie zamierzają więcej ulepszać obecnego trybu PvP (który najprawdopodobniej zniknie z gry jeszcze w ciągu bieżącego roku), by zamiast tego skupić się całkowicie na rozwijaniu trybu PvE. Według członków firmy to właśnie ten rodzaj rozgrywki bardziej wpisuje się w gusta nabywców produkcji.

Neverwinter

Już 25 lipca bieżącego roku świat Neverwinter wzbogaci się o zawartość dodatku Tomb of Annihilation – będzie to dwunaste rozszerzenie gry. Wśród nowości na szczególną uwagę zasługuje lokacja port Nyanzaru, skąd przeniesiemy się do dżungli Chult, gdzie czeka na nas spotkanie z… dinozaurami. Prócz tego przyjdzie nam zmierzyć się z instancją Tomb of the Nine Gods, która nie bez powodu przypomina klimatem scenerie rodem z filmów o przygodach Indiany Jonesa. Więcej szczegółów na temat samego dodatku znajdziecie tu.

TERA

Amerykańskie wydanie TERA, za które odpowiedzialna jest firma En Masse Entertainment, dokładnie 6 czerwca wzbogaci się o zawartość aktualizacji Lakan’s Fury, która to wprowadzi do świata Arborei dwie zupełnie nowe instancje. Pierwsza z nich, przeznaczona dla pojedynczego gracza, to The Pit of Petrax – wymagać będzie posiadania 65. poziomu doświadczenia, w zamian oferując możliwość zdobycia akcesoriów z rodziny Bane, feedstocków z tier 11 oraz kilku innych drobiazgów. Druga zaś stanowić będzie nie lada wyzwanie, bowiem będzie to trudniejsza wersja Velik’s Sanctuary – lochu dla 5 doświadczonych graczy, z których każdy musi posiadać co najmniej 429. poziom ekwipunku. Poziom trudności tej instancji oceniany jest przez twórców na aż 5 gwiazdek, choć gra jest warta świeczki – czekać będą na nas m.in. schematy wyposażenia Deathwrack. Szczegóły na temat czekających nas wyzwań znajdziecie w tym miejscu.

Secret World Legends

Zagraniczny serwis PC Invasion opublikował dość obszerną zapowiedź najnowszego dziecka norweskiego FunComu – mowa oczywiście o Secret World Legends. Restart popularnej marki trafi w ręce graczy już niebawem, a dokładnie 26 czerwca. Jeśli wierzyć zapowiedziom deweloperów, ma być to tytuł znacznie dynamiczniejszy od swojego poprzednika (zwłaszcza jeśli chodzi o walkę), a do tego w całości oparty na modelu free-to-play (wszystkie przyszłe DLC i inne mają być całkowicie bezpłatne). Zachęcamy do zapoznania się z niespełna 30-minutowym materiałem wideo przygotowanym przez jednego z redaktorów serwisu PC Invasion. Przedstawia on sam początek rozgrywki – wybór frakcji, kreację postaci oraz wprowadzenie.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy, co da się zrobić.