Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 czerwca 2017, 17:10

autor: Góral

FIFA 18 - dziś oficjalna zapowiedź gry [AKTUALIZACJA - jest pierwszy zwiastun]

Firma Electronic Arts oficjalnie zapowiedziała grę FIFA 18. Pierwszy zwiastun, skupiający się na Cristiano Ronaldo, który patronuje tegorocznej odsłonie serii, ujawnił datę premiery. Ponadto rozpoczęto przedsprzedaż "osiemnastki", przy okazji informując o wersji próbnej, różnych wydaniach i polskiej lokalizacji.

Aktualizacja

Cristiano Ronaldo twarzą gry FIFA 18

Firma Electronic Arts ujawniła pierwsze szczegóły związane z grą FIFA 18. Przede wszystkim poznaliśmy datę premiery. Tytuł ukaże się 29 września na konsolach PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, PlayStation 3 oraz Xbox 360 i na PC-tach. Twarzą produkcji został Cristiano Ronaldo – słynny zawodnik Realu Madryt, powszechnie uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii. Poniżej obejrzycie zwiastun z nim w roli głównej.

Ronaldo współpracował z deweloperami gry. Podczas sesji treningowej w Madrycie pracownicy studia EA Capture zebrali dane na temat przyspieszenia, rytmu biegu, umiejętności i technik strzelania. Dzięki temu doczekamy się „autentycznego odtworzenia jego podobieństwa i osobowości w FIFA 18”. Ponadto zebrane informacje wpłynęły także na inne elementy produkcji, w tym płynność i dynamikę ruchu.

„Najlepszy gracz na świecie pomógł wykonać największy skok technologiczny, jaki kiedykolwiek zrobiliśmy. Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z Cristiano – pracując z nim, nauczyliśmy się dużo o jego unikalnym stylu gry i tym, co czyni go tak bardzo wyjątkowym. Jego pasja, energia i grono fanów z całego świata sprawiają, że jest idealnym ambasadorem FIFA 18” – powiedział Aaron McHardy, pełniący rolę starszego producenta.

FIFA 18 - dziś oficjalna zapowiedź gry [AKTUALIZACJA - jest pierwszy zwiastun] - ilustracja #2

Zamówienia przedpremierowe

Pozostałe szczegóły związane z rozgrywką poznamy podczas konferencji EA Play, ale za to wiemy już, na co mogą liczyć osoby składające zamówienia przedpremierowe. Dzięki Edycji Ronaldo na konsole PlayStation 4, Xbox One i PC-ty zagracie trzy dni przed oficjalną premierą, a do tego dostaniecie 20 dużych złotych paczek premium (1 tygodniowo przez 20 kolejnych tygodni), 8 unikalnych strojów FIFA Ultimate Team zaprojektowanych przez wykonawców muzyki z gry oraz wypożyczenie Cristiano Ronaldo na pięć meczów FUT. To samo oraz wypożyczenie Ronaldo Luís Nazário de Lima i paczki wypożyczenia piłkarza z drużyny tygodnia znajdziemy w Edycji Ikony. Natomiast gracze, którzy skuszą się na standardową wersję, otrzymają 8 strojów FUT i wypożyczenie Cristiano Ronaldo.

Dodatkowo 21 września do usług EA Access (Xbox One) i Origin Access (PC) trafi wersja próbna, ale szczegóły na jej temat nie są znane.

Polska wersja i polska liga

FIFA 18 dostępna będzie w pełnej polskiej wersji językowej, z komentarzem Dariusza Szpakowskiego i Jacka Laskowskiego. Ujawniono też, że w grze pojawi się Ekstraklasa oraz oczywiście reprezentacja Polski.

Oryginalna wiadomość

10 czerwca o godzinie 21:00 czasu polskiego odbędzie się konferencja EA Play. Sądziliśmy, że wszystkie najważniejsze projekty firmy Electronic Arts zostaną oficjalnie zapowiedziane właśnie wtedy, ale ostatnio pokazano pierwszy zwiastun Need for Speed: Payback, a dziś doczekamy się prezentacji gry FIFA 18, o czym poinformowano na Facebooku. „Elektronicy” najpewniej nie odkryją wszystkich kart i zapewne pokażą tylko krótki zwiastun oraz być może zdradzą pierwsze szczegóły, a całej reszty doczekamy się podczas wspomnianej na początku konferencji. Nie wiemy jeszcze, o której godzinie odbędzie się zapowiedź produkcji, ale wiadomo za to, że obejrzymy ją na kanale EA Sports w serwisie YouTube.

EA zapowiada zapowiedź gry FIFA 18 / Źródło: Facebook EA Sports Polska - FIFA 18 - dziś oficjalna zapowiedź gry [AKTUALIZACJA - jest pierwszy zwiastun] - wiadomość - 2017-06-06
EA zapowiada zapowiedź gry FIFA 18 / Źródło: Facebook EA Sports Polska

Na ten moment o grze FIFA 18 wiemy tylko tyle, że powróci w niej kampania fabularna, która zadebiutowała w poprzedniej odsłonie i cieszyła się sporym zainteresowaniem fanów. Ponadto tytuł ukaże się w specjalnej wersji na Nintendo Switch. Czekamy zatem na dalsze konkrety.