Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 maja 2019, 08:39

Anthem nie spełnił oczekiwań EA

W czasie rozmowy z inwestorami przedstawiciele Electronic Arts potwierdzili, że koncern nie jest zadowolony z wyników Anthem – sieciowej strzelanki od studia BioWare. Mimo to gra jest dość popularna i wydawca nie zamierza jej porzucać.

Electronic Arts nie jest zadowolone z wyników Anthem. - Anthem nie spełnił oczekiwań EA - wiadomość - 2019-05-08
Electronic Arts nie jest zadowolone z wyników Anthem.

W SKRÓCIE:

  1. Anthem nie spełniło oczekiwań wydawcy;
  2. od premiery gracze spędzili w tej produkcji 150 mln godzin;
  3. zespół deweloperski jest skupiony na poprawkach oraz tworzeniu nowej zawartości;
  4. EA cieszy się z sukcesu Burzy Ognia – trybu battle royale Battlefielda V.

W czasie wczorajszej rozmowy z inwestorami przedstawiciele firmy Electronic Arts potwierdzili to, co podejrzewaliśmy od dłuższego czasu – borykająca się od premiery z różnorakimi problemami sieciowa strzelanka Anthem od studia BioWare nie spełniła oczekiwań wydawcy. Informacja pojawiła się w tweecie starszego analityka firmy Niko Partners, Daniela Ahmada.

Warto odnotować, że tytuł mimo wszystko cieszy się sporą popularnością – od premiery gracze spędzili w nim przeszło 150 mln godzin (choć, jak wiemy, w ostatnich tygodniach baza użytkowników ustawicznie się kurczy). Trzeba też podkreślić, że słabsza od oczekiwań premiera nie oznacza, że EA porzuci Anthemprzedstawiciele koncernu zapewniają, że zespół deweloperski ciężko pracuje nad poprawkami i nową zawartością. Przy okazji dowiedzieliśmy się również, że tryb battle royale Battlefielda VBurza Ognia – okazał się dużym sukcesem. Jego premiera była największym eventem w historii serii.

Przypominamy, że Anthem zadebiutował na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach 22 lutego tego roku i został dość chłodno przyjęty przez krytyków. Z kolei strzelanka wieloosobowa Battlefield V jest dostępna na tych samych platformach od 20 listopada 2018 r. (tu znajdziecie jej recenzję). Darmowe DLC Burza Ognia miało swoją premierę 25 marca.

  1. Wszystko o Anthem
  2. Anthem – poradnik
  3. Anthem – strona oficjalna
  4. BioWare – strona oficjalna
  5. Electronic Arts – strona oficjalna