Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2019, 08:42

autor: Serek

Dragon Age 4 priorytetem dla BioWare. Anthem traci głównych deweloperów [aktualizacja]

Trzech kluczowych członków zespołu pracującego nad Anthem opuściło projekt. Powodem ich odejścia jest zaangażowanie w produkcję Dragon Age 4. Jak to wpłynie na dalszy rozwój sieciowej gry BioWare?

Anthem pozwala graczom latać, a tymczasem samo pikuje... - Dragon Age 4 priorytetem dla BioWare. Anthem traci głównych deweloperów [aktualizacja] - wiadomość - 2019-05-03
Anthem pozwala graczom latać, a tymczasem samo pikuje...

Aktualizacja

Wsparcie dla Anthem nie zmniejszy się pomimo niepokojących doniesień o tym, że kluczowi deweloperzy zdecydowali się zmienić projekt. Swoją drogą, Michael Gamble zaprzecza plotkom, jakoby rzeczywiście pracował nad Dragon Age 4, i dodaje, że wsparcie ze strony studia dla Anthem się nie zmieniło. Pełne zaangażowanie w naprawę gry deklaruje natomiast Chad Robertson, pisząc na Twitterze:

Wciąż angażujemy się w Anthem na 100% i nie możemy się doczekać momentu, w którym pokażemy graczom nowe treści. Chcemy zapewnić, że nie przesadzaliśmy z obietnicami i nowe informacje o tym, co trafi do gry, dostaniecie, kiedy zawartość będzie gotowa.

Oryginalna wiadomość

Chociaż pewnie niektórym z Was trudno jest w to uwierzyć (szczególnie po premierze), ale Anthem miało być wspierane przez 10 lat od debiutu. Pytanie tylko, czy w obliczu ostatnich wydarzeń taki scenariusz wciąż pozostaje realny? Od jakiegoś czasu coraz trudniej znaleźć chętnych do drużyny, bowiem liczba osób grających w tytuł systematycznie maleje. A to nie jedyne niepokojące wieści z obozu BioWare. Mimo niedawnych zapewnień o tym, że naprawa Anthem ma być priorytetem dla studia, najnowsze doniesienia wydają się wręcz temu zaprzeczać.

W ostatnim czasie aż trzech kluczowych członków zespołu deweloperskiego Anthem opuściło projekt. Wśród nich znaleźli się Mark Darrah (producent wykonawczy), Michael Gamble (główny producent) oraz Jonathan Warner (główny reżyser). Interesujące, że tylko ostatni z wymienionych panów ma zamiar wrócić do prac nad tytułem. Powodem odejścia dwóch pierwszych jest natomiast zaangażowanie ich w produkcję Dragon Age 4 - priorytetowego projektu dla BioWare. Trzeba przyznać, że cała sytuacja nie wygląda najlepiej z perspektywy graczy Anthem, którzy prawdopodobnie wciąż oczekują naprawy gry. Sytuację dobitnie skomentował Mark Darrah, który wstawił na Twittera post o treści:

Nie pracujemy nad Dragon Age 3.

Nie pracujemy nad Dragon Age 5.

...

Myślę, że wiecie, o co chodzi.

Michael Gamble zapytany na Twitterze przez jednego z fanów o to, kto w takim razie pracuje teraz nad Anthem, odparł, że są to Ben Irving (główny producent) i Chad Robertson (odpowiedzialny za działanie usług sieciowych). Fani mogą jedynie mieć nadzieję, że ta dwójka odpowiednio zatroszczy się o tytuł (póki z serwerów nie znikną ostatni gracze).

Co ciekawe, jakiś czas temu BioWare wyraźnie zaznaczało, że Anthem nie wpłynie na serie Dragon Age i Mass Effect. Jak widać, twórcy mówili prawdę, przy czym nie wspomnieli, że mechanizm nie działa w drugą stronę. Niestety, ostatnie doniesienia o Dragon Age 4 również nie napawają optymizmem. Tytuł ma rzekomo kłaść nacisk na elementy sieciowe i przyjąć postać gry-usługi. Śledząc wszystkie doniesienia ze studia, na usta samo ciśnie się pytanie: quo vadis BioWare?

  1. Oficjalna strona internetowa gry Anthem
  2. Coraz trudniej znaleźć graczy do drużyny w Anthem
  3. Naprawa Anthem priorytetem BioWare, nowa zawartość idzie w odstawkę
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach