Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2018, 12:01

autor: Aquma

BioWare: Anthem nie wpłynie na serie Dragon Age i Mass Effect

Casey Hudson ze studia BioWare postanowił rozwiać za pośrednictwem swojego Twittera wątpliwości fanów martwiących się o to, w jaki sposób Anthem wpłynie na inne marki dewelopera.

Anthem to Anthem – twierdzi BioWare. - BioWare: Anthem nie wpłynie na serie Dragon Age i Mass Effect - wiadomość - 2018-09-06
Anthem to Anthem – twierdzi BioWare.

Jak wiadomo, legendarne studio BioWare, znane dotychczas głównie z produkowania wysokobudżetowych gier RPG, pracuje nad Anthem – sieciową strzelanką pokroju Destiny, w której wcielimy się w żołnierzy dysponujących potężnymi pancerzami wspomaganymi (tzw. Javelinami). Produkcja ta kładzie nacisk na inne aspekty rozgrywki niż dotychczasowe tytuły znanego dewelopera, czego najlepszym przykładem są ujawnione niedawno uproszczenia w systemie dialogowym. Niektórzy fani obawiają się, w jaki sposób doświadczenia zdobyte przy okazji Anthem wpłyną na kolejne gry studia – konkretniej znane i lubiane marki Dragon Age oraz Mass Effect. Główny menadżer BioWare, Casey Hudson, postanowił rozwiać te wątpliwości za pośrednictwem swojego Twittera.

Słyszę jakieś dziwne rzeczy na temat tego, w jaki sposób Anthem wpłynie na nasze przyszłe gry. Oczywiście, kiedy stworzymy grę Dragon Age, zostanie ona od podstaw zaprojektowana w oparciu o to, czym powinien być Dragon Age. Tak samo z Mass Effect… - czytamy w tweetcie dewelopera.

W kolejnym wpisie twórca podkreślił, że Anthem znacząco odbiega od tego, z czego znane są inne marki BioWare. Czy doświadczenie zdobyte przy pracy nad nim przyda się w jakikolwiek sposób, gdy przyjdzie czas zająć się innymi projektami? Poniekąd tak, bowiem pracując nad Anthem studio rozszerza jednak swoją wiedzę na temat tworzenia gier w ogóle.

Anthem jest konkretną rzeczą, pod wieloma względami wyjątkową na tle naszych innych IP (własności intelektualnych – przyp. red.). To, co z niego wynosimy, to wiedza na temat projektowania gier. To jest ciągła ewolucja – dodał Casey Hudson.

BioWare: Anthem nie wpłynie na serie Dragon Age i Mass Effect - ilustracja #2
Tweety Casey’ego Hudsona.
Tweety Casey’ego Hudsona.

Anthem ukaże się 22 lutego 2019 roku na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach z systemem Windows, choć subskrybenci usług EA/Origin Access (na PC i konsoli Microsoftu) będą mogli sprawdzić ten tytuł nieco wcześniej – 1 lutego, kiedy to zostanie udostępnione demo. Kolejne części serii Dragon Age oraz Mass Effect nie zostały jeszcze oficjalnie zapowiedziane, jednak plotki na temat nowej odsłony pierwszej z franczyz dochodzą nas już od pewnego czasu, a studio BioWare potwierdziło niedawno, że pomimo wpadki z Andromedą nie zamierza rezygnować i z drugiejdo pracy nad nową częścią gwiezdnej sagi oddelegowano już nawet niewielki zespół.

  1. BioWare – strona oficjalna
  2. 15 najlepszych gier targów E3 2017 – wybór redakcji
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.