BioWare: Anthem nie wpłynie na serie Dragon Age i Mass Effect

Casey Hudson ze studia BioWare postanowił rozwiać za pośrednictwem swojego Twittera wątpliwości fanów martwiących się o to, w jaki sposób Anthem wpłynie na inne marki dewelopera.

Bartosz Świątek

Anthem to Anthem – twierdzi BioWare. - BioWare: Anthem nie wpłynie na serie Dragon Age i Mass Effect - wiadomość - 2018-09-06
Anthem to Anthem – twierdzi BioWare.

Jak wiadomo, legendarne studio BioWare, znane dotychczas głównie z produkowania wysokobudżetowych gier RPG, pracuje nad Anthem – sieciową strzelanką pokroju Destiny, w której wcielimy się w żołnierzy dysponujących potężnymi pancerzami wspomaganymi (tzw. Javelinami). Produkcja ta kładzie nacisk na inne aspekty rozgrywki niż dotychczasowe tytuły znanego dewelopera, czego najlepszym przykładem są ujawnione niedawno uproszczenia w systemie dialogowym. Niektórzy fani obawiają się, w jaki sposób doświadczenia zdobyte przy okazji Anthem wpłyną na kolejne gry studia – konkretniej znane i lubiane marki Dragon Age oraz Mass Effect. Główny menadżer BioWare, Casey Hudson, postanowił rozwiać te wątpliwości za pośrednictwem swojego Twittera.

Słyszę jakieś dziwne rzeczy na temat tego, w jaki sposób Anthem wpłynie na nasze przyszłe gry. Oczywiście, kiedy stworzymy grę Dragon Age, zostanie ona od podstaw zaprojektowana w oparciu o to, czym powinien być Dragon Age. Tak samo z Mass Effect… - czytamy w tweetcie dewelopera.

W kolejnym wpisie twórca podkreślił, że Anthem znacząco odbiega od tego, z czego znane są inne marki BioWare. Czy doświadczenie zdobyte przy pracy nad nim przyda się w jakikolwiek sposób, gdy przyjdzie czas zająć się innymi projektami? Poniekąd tak, bowiem pracując nad Anthem studio rozszerza jednak swoją wiedzę na temat tworzenia gier w ogóle.

Anthem jest konkretną rzeczą, pod wieloma względami wyjątkową na tle naszych innych IP (własności intelektualnych – przyp. red.). To, co z niego wynosimy, to wiedza na temat projektowania gier. To jest ciągła ewolucja – dodał Casey Hudson.

BioWare: Anthem nie wpłynie na serie Dragon Age i Mass Effect - ilustracja #2
Tweety Casey’ego Hudsona.
Tweety Casey’ego Hudsona.

Anthem ukaże się 22 lutego 2019 roku na PlayStation 4, Xboksie One oraz komputerach z systemem Windows, choć subskrybenci usług EA/Origin Access (na PC i konsoli Microsoftu) będą mogli sprawdzić ten tytuł nieco wcześniej – 1 lutego, kiedy to zostanie udostępnione demo. Kolejne części serii Dragon Age oraz Mass Effect nie zostały jeszcze oficjalnie zapowiedziane, jednak plotki na temat nowej odsłony pierwszej z franczyz dochodzą nas już od pewnego czasu, a studio BioWare potwierdziło niedawno, że pomimo wpadki z Andromedą nie zamierza rezygnować i z drugiejdo pracy nad nową częścią gwiezdnej sagi oddelegowano już nawet niewielki zespół.

  1. BioWare – strona oficjalna
  2. 15 najlepszych gier targów E3 2017 – wybór redakcji
Dragon Age: The Veilguard

Dragon Age: Straż Zasłony

Dragon Age: The Veilguard

PC PlayStation Xbox
po premierze

Data wydania: 31 października 2024

Informacje o Grze
6.2

GRYOnline

3.6

Gracze

6.9

Steam

8.0

OpenCritic

OCEŃ
Oceny
Podobało się?

13

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz
Forum Gry Akcji
2018-09-06
12:53

Asasyn363 Senator

Asasyn363

Oczywiście, kiedy stworzymy grę Dragon Age, zostanie ona od podstaw zaprojektowana w oparciu o to, czym powinien być Dragon Age.

Patrząc na ostatnie gry z serii dochodzę do wniosku, że chyba w BW nie ma już nikogo ze starej ekipy odpowiedzialnej za Origins, kto wie czym powinien być Dragon Age.

Komentarz: Asasyn363
2018-09-06
12:55

zanonimizowany1168249 Generał

Czyli spekulowanie o tym, że Anthem to być albo nie być dla Bioware można włożyć między bajki...

Mam nadzieje, że AD 4 będzie grą podobną do trójki tylko z lepszym systemem walki i nieco mniejszymi lokacjami.

Komentarz: zanonimizowany1168249
2018-09-06
14:00

berial6 Legend

berial6

Wpłynie, jak EA zamknie BioWare.
Poza tym andromeda i inkwizycja miały bardzo podobny rdzeń rozgrywki.

Komentarz: berial6
2018-09-06
14:26

Masa_san Pretorianin

😐

Ciekawe, jak można uczyć się czegoś nowego z gry, która jest dla studia regresem.

Komentarz: Masa_san
2018-09-22
11:40

Glockhunter Centurion

😢

Ja tam chce swoich odgrzewanych kotletów postaci Dragon Age i Mass Effekt! Dlaczego, bo nikt takich gier nie robi:-( Mogliby tylko odtworzyć 1 Dragon Age by budził podobny patos i przygnębienie oraz nadzieje na jutro:-) Dodać do tego kilku ciekawych kompanów bez nadmiernej poprawności(czyli seksowne babki) reszta może być - Andreas i byk, ale babki mają być kobiece(delikatne, maniery, itd..).

Komentarz: Glockhunter

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl