Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2018, 11:10

autor: Movis

Battlefield 5 startuje z otwartą betą

Firma Electronic Arts rozpoczęła oficjalną betę strzelanki Battlefield V dla wszystkich chętnych graczy. Produkcję będzie można sprawdzać do 11 września, a autorzy przygotowali parę różnorodnych trybów do wypróbowania.

Zwiadowcy z preorderami są na polu bitwy od 4 września. - Battlefield 5 startuje z otwartą betą - wiadomość - 2018-09-06
Zwiadowcy z preorderami są na polu bitwy od 4 września.

Długo oczekiwana możliwość sprawdzenia najnowszej strzelanki od studia DICE w końcu została dana wszystkim chętnym. Zapowiadane od dłuższego czasu beta-testy Battlefield V otworzyły swe wirtualne bramy dziś o 10:00 i potrwają nieprzerwanie do 11 września (16:00). By wziąć udział w walkach, należy zalogować się do aplikacji Origin, wyszukać stronę gry i zainteresować się przyciskiem „Download Open Beta”. W identyczny sposób można zaopatrzyć się w pliki produkcji na konsolach, za pomocą oficjalnych sklepów Sony i Microsoftu. Uwaga, należy przygotować ok. 15 GB wolnego miejsca na dysku, a beta produkcji dostępna jest jedynie w języku angielskim.

Co czeka nas po zalogowaniu się do gry? Twórcy przygotowali do potyczek dwie różnorodne mapy. W 64-osobowym Podboju odwiedzimy ulice Rotterdamu w czasie oblężenia tego holenderskiego miasta. Arktyczny Fiord oferuje zaś zmrożony teren walk, osadzony w okolicach Narwiku. Nowością nieco zmieniającą taktykę jest system fortyfikacji pozycji, które na pewno pomogą przy obronie przejętych już punktów.

Drugą atrakcją jest zaś przedsmak trybu Wielkie Operacje. Podzielone na kolejne segmenty fabularyzowane mecze wieloosobowe są inspirowane prawdziwymi kampaniami z II wojny światowej. Podczas testów sprawdzić można dwa pierwsze „dni” na wspomnianym już Fiordzie – pierwszy z nich to Desant aliantów, który płynnie przechodzi w Przełamanie następnego poranka.

Całość bety dopełnia jeszcze pięcioczęściowy rozdział Teatrów Wojny, czyli czasowo zmieniającej się atrakcji, fabularnie podążającej po kolejnych arenach walk tego konfliktu. Ukończenie „odcinka” Szturmowcy zapewni graczom specjalny nieśmiertelnik na premierę gry.

Rynkowy debiut Battlefield V odbędzie się 20 listopada 2018 roku, na platformach PC, PS4 i XONE.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Battlefield V
  2. Graliśmy w Battlefield V – to nadal stary, dobry BF!
  3. Walczyliśmy o Rotterdam – Battlefield V okiem dyletanta
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Battlefield V

Battlefield V