Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lipca 2011, 12:40

autor: Sarge

Amerykańska premiera konsolowych wersji Call of Juarez: The Cartel

Na trzy dni przed europejską premierą, w Stanach Zjednoczonych zadebiutowały konsolowe wersje Call of Juarez: The Cartel - kolejnej odsłony znanej serii od polskiego studia Techland. Edycja pecetowa ukaże się za dwa miesiące.

Dzisiaj ma miejsce amerykańska premiera konsolowych wersji Call of Juarez: The Cartel – kolejnej odsłony znanej serii westernowych strzelanin od polskiego studia Techland. W piątek gra zadebiutuje także w Europie.

Przez najbliższe dwa miesiące produkcją będą mogli cieszyć się jedynie posiadacze PlayStation 3 oraz Xboksów 360. Pecetowcy na premierę poczekają do 16 września. W zamian będą mogli zakupić bogatą edycję kolekcjonerską. Produkt w naszym kraju wyda jego deweloper – firma Techland, która zdecydowała się na kinową lokalizację swojego dzieła (napisy).

Grę możecie przez cały czas zamawiać m.in. w Sklepie GRY-OnLine. Wersja na Xboksa 360 i PlayStation 3 kosztuje tam 139,90 złotych, podczas gdy użytkownicy PC muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 89,90 złotych (w przypadku Edycji Kolekcjonerskiej – 169,90 złotych). Zamawiając tytuł przed premierą, otrzymacie dostęp do dwóch dodatkowych broni.

Twórcy z okazji premiery Call of Juarez: The Cartel wydali okolicznościowy zwiastun, który możecie oglądać powyżej. Oprócz tego warto zapoznać się z serią filmów przybliżających poszczególne aspekty tego tytułu – stosowne linki znajdziecie na dole wiadomości. Znane są także wymagania sprzętowe pecetowej wersji.

Call of Juarez: The Cartel przeniesie nas w realia współczesnego westernu, wykorzystując wiele rozwiązań znanych z poprzednich części. Historię walki z tytułowym kartelem narkotykowym poznamy jako jeden z trzech bohaterów: Ben McCall, Eddie Guera lub Kim Evans. Wybór któregoś z nich uwarunkuje dalszą rozgrywkę, a także wpłynie na zakończenie. Podobnie jak w poprzedniczkach, akcję będziemy obserwować z perspektywy pierwszej osoby i przyjdzie nam wykonać wiele różnorodnych misji.