Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 września 2009, 15:33

autor: Maciej Śliwiński

AlleGra 2009: Trwają eliminacje, ponad 5 tysięcy uczestników

Podczas tegorocznej edycji Poznań Game Arena odbędą się już trzecie finały AlleGra – turnieju organizowanego serwis aukcyjny Allegro przy współpracy z dostawcą serwerów gier, firmą GamesNet.pl. Dla graczy Call of Duty 4 i Counter Strike 1.6 jest to jedna z najważniejszych krajowych imprez esportowych.

Podczas tegorocznej edycji Poznań Game Arena odbędą się już trzecie finały AlleGra – turnieju organizowanego serwis aukcyjny Allegro przy współpracy z dostawcą serwerów gier, firmą GamesNet.pl. Dla graczy Call of Duty 4 i Counter Strike 1.6 jest to jedna z najważniejszych krajowych imprez esportowych. Na łamach naszej strony przez kilka najbliższych tygodni znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące tego turnieju.

AlleGra 2009: Trwają eliminacje, ponad  5 tysięcy uczestników - ilustracja #1

Trzecia edycja AlleGry będzie o tyle wyjątkowa, że pierwszy raz w historii wezmą w niej udział zawodnicy niepełnoletni. Jednym z podstawowych wymogów turniejowych jest posiadanie konta w serwisie Allegro.pl, które jeszcze do niedawna było dostępne tylko dla osób dorosłych. W tym roku Allegro udostępniło jednak konta Junior, co między innymi pozwoliło wziąć udział w turnieju o wiele większej ilości pasjonatów gier FPS. Organizatorzy podają, że w trwających właśnie eliminacjach wzięło udział ponad 5 tysięcy graczy.

Rejestracja drużyn, zarówno w turniejach Call of Duty 4 jak i Counter Strike 1.6 zakończyła się w sierpniu, a od początku września rozgrywane są spotkania eliminacyjne, które wyłonią szesnastu finalistów (osiem drużyn Counter Strike 1.6 i osiem Call of Duty 4). Pierwszy raz w historii tego turnieju, zostanie on przeprowadzony w osobnej hali. Wiele osób krytykowało organizację ubiegłorocznej AlleGry, za schowanie ciekawych zawodów w odległym kącie hali. Tym razem AlleGra 2009 zajmie powierzchnię całego pawilonu 8A, a poza rozgrywkami przewidziane są również liczne atrakcje dla odwiedzających poznańskie targi fanów gier komputerowych. Warto również pamiętać, że finałowe rozgrywki Counter Strike 1.6 zostaną rozegrane 17 października, a dzień później o ufundowane przez Benq, Razer oraz Zipp nagrody walczyć będą gracze Call of Duty 4.

Same zmagania na wirtualnych arenach są obecnie w fazie eliminacji. Kilka dni temu zakończyła się pierwsza tura rozgrywek Counter Strike 1.6, a graczom Call of Duty 4 do rozegrania została jeszcze jedna kolejka spotkań. Same eliminacje przebiegają na razie bez niespodzianek, awans do następnej tury rozgrywek zapewniły sobie wszystkie czołowe polskie formacje Counter Strike 1.6, łącznie z Frag Executors, BenQ DELTAeSPORTS.COM, D-Link PGS oraz przede wszystkim potrójni mistrzowie świata, obrońcy tytułu sprzed roku, pozostający bez zespołu zawodnicy Golden Five. 64 najlepsze zespoły z pierwszej fazy grupowej utworzą teraz osiem drabinek podwójnej eliminacji i do 11 października będą toczyć bój o premiowane awansem na finał miejsca.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja w rozgrywkach Call of Duty 4. Tutaj także nie zawodzą faworyci, jednak eliminacje zakończą się dopiero za niecały tydzień. 16 najlepszych drużyn zostanie przydzielone do czterech grup, w których zmagania potrwają do 11 października. Tego dnia poznamy osiem najlepszych zespołów, które zostaną zaproszone na finały podczas Poznań Game Arena. W tej chwili na najlepszej drodze do awansu są zespoły D-Link PGS, CEFO, Fear Factory X-Fi oraz BenQ DELTAeSPORTS.COM. Tytułu broni formacja występująca obecnie w Bettson Voodoo Gaming

Więcej informacji na temat AlleGry 2009 znajdziecie na oficjalnej stronie turnieju oraz w nadchodzących tygodniach na łamach naszego portalu.