Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 13 października 2009, 12:14

autor: Maciej Śliwiński

AlleGra 2009: poznaj faworytów turniejów

Znamy już komplet drużyn, które w najbliższy weekend wystąpią podczas finałów trzeciej edycji AlleGry, rozgrywanej podczas Poznań Game ArenA. Poniżej znajdziecie krótką charakterystykę zespołów Counter Strime 1.6 i Call of Duty 4 mających największe szanse na wygraną w Poznaniu.

Znamy już komplet drużyn, które w najbliższy weekend wystąpią podczas finałów trzeciej edycji AlleGry, rozgrywanej podczas Poznań Game Arena. Poniżej znajdziecie krótką charakterystykę zespołów Counter Strike 1.6 i Call of Duty 4 mających największe szanse na wygraną w Poznaniu.

AlleGra 2009: poznaj faworytów turniejów - ilustracja #1

Call of Duty 4

Do finałowego turnieju awansowało osiem polskich zespołów. Największą niespodzianką jest brak w gronie finalistów formacji CEFO, która nie zdołała przejść fazy eliminacyjnej turnieju. Pozostałe zespoły spełniły oczekiwania i w Poznaniu zobaczymy absolutną czołówkę polskich graczy Call of Duty 4. Największe szanse na zwycięstwo mają:

D-Link PGS – jeden z najlepszych zespołów ostatnich lat w naszym kraju, regularnie zajmujący miejsca na podium wszystkich krajowych turniejów. Dwa tygodnie temu, podczas finałów Ligi Cybersport zawodnicy tego zespołu okazali się najlepsi wśród ośmiu innych drużyn. AlleGra 2009 będzie dla nich okazją do potwierdzenia wysokiej formy, w czym powinno pomóc duże doświadczenie zebrane na rozgrywkach LAN zarówno w Polsce jak i Europie. Zespół jako jeden z niewielu preferuje wolną i spokojną grę – taki styl nie odpowiada wielu innym krajowym drużynom.

AlleGra 2009: poznaj faworytów turniejów - ilustracja #2

Universal Soldiers – jeden z najmłodszych zespołów na polskiej scenie Call of Duty 4, zarówno jeśli chodzi o wiek graczy jak i staż istnienia samej esportowej organizacji. Mimo to, zawodnicy US zdołali sprawić jedną z największych niespodzianek podczas Ligi Cybersport – zespół zajął drugie miejsce, ulegając w finale po zaciętym spotkaniu D-Link PGS. Wśród graczy krążą jednak opinie, że zawodnicy tej formacji po sukcesie w Łodzi są nieco zbyt pewni swoich aktualnych umiejętności. AlleGra będzie dla nich ważnym sprawdzianem i szansą na potwierdzenie aspiracji do grona absolutnej polskiej czołówki.

 

AlleGra 2009: poznaj faworytów turniejów - ilustracja #3

 

Creative Fear Factory – jedna z najstarszych i najlepszych drużyn w Polsce. Zmiany składu tuż przed łódzkim turniejem sprawiły, że zawodnikom FF brakowało zgrania i w rezultacie po dwóch niezmiernie wyrównanych spotkaniach odpadli po fazie grupowej. Obecne wyniki drużyny pokazują, że okres eliminacji do AlleGry, zawodnicy poświęcili również na trening i dopracowanie taktyk. W eliminacjach do turnieju w Poznaniu, Fear Factory aż dwukrotnie pokonało zdobywców złotego medalu z Łodzi, drużynę D-Link PGS. Ich aktualna forma w połączeniu z doświadczeniem zawodników powinna zagwarantować miejsce w czołowej czwórce AlleGry.

AlleGra 2009: poznaj faworytów turniejów - ilustracja #4

Betsson Voodoo Gaming – formacja, która w barwach różnych drużyn od lat utrzymuje się w czołówce sceny Call of Duty. Zawodnicy bogate doświadczenie lanowe zbierali między innymi na turniejach w Danii, Szwecji czy Holandii. Rok temu podczas AlleGry zdobyli pierwsze miejsce. W tym razem ciężko jednak będzie im powtórzyć ubiegłoroczny sukces – wahania formy i nierówna gra wszystkich zawodników spowodowały, że na finałach Ligi Cybersport BVG zajęło dopiero czwarte miejsce.

AlleGra 2009: poznaj faworytów turniejów - ilustracja #5

Pozostałe drużyny:

  • GFO Gaming
  • Hardplay
  • KEBAB
  • tempus moriendi

Counter Strike 1.6

Eliminacje do turnieju Counter Strike 1.6 przebiegły bez większych niespodzianek. Na finały zakwalifikowały się wszystkie czołowe polskie drużyny. Faworyt do pierwszego miejsca jak zwykle jest jeden. Ciekawa walka może rozegrać się za to o srebrny i brązowy medal. Wezmą w niej udział:

Vitriolic Gaming – od lat niepokonana drużyna w Polsce, trzykrotni mistrzowie świata różnych federacji (WCG, ESWC). Zespół ten od kilku lat nie przegrał turnieju w Polsce, obok fnatic, MTW czy SK Gaming uznawany jest za najlepszą drużynę na świecie. Gracze VG po kilku burzliwych miesiącach związanych z poszukiwaniem nowej organizacji esportowej wracają powoli do wielkiej formy, co udowodnili choćby podczas finałów Ligi Cybersport, gdzie kolejny raz pokazali, że przepaść dzieląca ich od następnych drużyn w naszym kraju jest dalej kolosalna.

AlleGra 2009: poznaj faworytów turniejów - ilustracja #6

D-Link PGS – od kilku miesięcy bezsprzeczny numer dwa na krajowej scenie Counter Strike 1.6. W finałowych spotkaniach dwóch ostatnich turniejów musieli uznać wyższość Vitriolic Gaming i tym razem również nic nie wskazuje na to, by było inaczej. Drużyna składa się z doświadczonych zawodników, mających za sobą występy w reprezentacji Polski i czołowych polskich formacjach. Jeśli zagrają na podobnym poziomie jak podczas WCG i LC, kolejny raz powinni zająć drugie miejsce na podium.

AlleGra 2009: poznaj faworytów turniejów - ilustracja #7

BenQ DELTAeSPORTS.COM - od lat utrzymująca się w czołówce polskich drużyn formacja, w tym roku już dwukrotnie stawała na najniższym stopniu podium turniejów lanowych w Polsce. Świetnie za to zawodnicy Delty zaprezentowali się w wakacje podczas międzynarodowych zawodów w Bilbao, gdzie zajęli drugie miejsce. Jeśli we wczesnej fazie turnieju nie trafią na któregoś z najmocniejszych przeciwników, bez problemu powinni powtórzyć sukces z łódzkiego turnieju, a przy maksymalnej motywacji i skupieniu mogą pokusić się nawet o miejsce w finale.

AlleGra 2009: poznaj faworytów turniejów - ilustracja #8

Frag Executors – do niedawna drużyna numer dwa w Polsce. Ostatnie miesiące to jednak okres niepowodzeń i drastycznego spadku formy popularnych „egzekutorów”. Kilka dni temu zespół dokonał dwóch zmian w składzie i jego forma dalej stoi pod znakiem zapytania. Sami gracze zapewniają jednak, że są maksymalnie zmotywowani do ponownej gry o najwyższe cele. Świetnym momentem by powrócić do czołówki będzie właśnie turniej w Poznaniu.

AlleGra 2009: poznaj faworytów turniejów - ilustracja #9

Pozostałe drużyny:

  • Universal Soldiers
  • ELIMINACJA
  • SYS.Celtus
  • IAM

Zobacz także: