Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 września 2009, 15:59

autor: Maciej Śliwiński

AlleGra 2009: niespodzianki w kwalifikacjach, znani esportowi komentatorzy poprowadzą finał

Eliminacje do turnieju AlleGra 2009 trwają w najlepsze. W tym tygodniu poznaliśmy drabinki eliminacyjne drugiej tury rozgrywek Counter Strike 1.6, kończą się również kwalifikacje w pierwszej turze Call of Duty 4. Padło kilka zaskakujących wyników, a organizatorzy podali kolejne informacje związane z wielkim finałem

Eliminacje do turnieju AlleGra 2009 trwają w najlepsze. W tym tygodniu poznaliśmy drabinki eliminacyjne drugiej tury rozgrywek Counter Strike 1.6, kończą się również kwalifikacje w pierwszej turze Call of Duty 4. Padło kilka zaskakujących wyników, a organizatorzy podali kolejne informacje związane z wielkim finałem.

AlleGra 2009: niespodzianki w kwalifikacjach, znani esportowi komentatorzy poprowadzą finał - ilustracja #1

W naszej poprzedniej publikacji o jednym z najważniejszych turniejów tego roku przedstawiliśmy Wam pokrótce dotychczasowe wydarzenia w eliminacjach. W tym tygodniu pojawiły się już drabinki drugiej rundy rozgrywek kwalifikacyjnych w Counter Strike 1.6. Rozstawienie najlepszych polskich drużyn pozwala przypuszczać, że wszystkie czołowe ekipy z naszego kraju zobaczymy w połowie października w Poznaniu. Zarówno D-Link PGS, BenQ DELTAeSPORTS.COM jak i Golden Five (ex-Wicked eSports) są zdecydowanymi faworytami w przypisanych im drabinkach podwójnej eliminacji. Wszystkie drzewka eliminacyjne znajdziecie w tym miejscu.

Na wielki finał awansuje osiem najlepszych drużyn, obok czterech zespołów, które wiodą absolutny prym na krajowej scenie Counter Strike 1.6 (wymienione wyżej trzy oraz Frag Executors) szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności otrzymają także nieco mniej znane formacje, które w tym sezonie prezentują jednak dobrą, równą formę.

Niezmiernie ciekawie zrobiło się również w eliminacjach do turnieju Call of Duty 4. Jedna z czołowych polskich formacji, Complete Equipment Fighting Order znacznie skomplikowała sobie drogę do wielkiego finału w ostatniej turze rozgrywek grupowych. Zespół CEFO, który na międzynarodowych imprezach potrafił wygrywać ze znacznie wyżej notowanymi drużynami z zachodu poniósł porażkę z mało znaną na polskiej scenie drużyną GFO GAMING. Obecnie CEFO zajmuje pierwsze miejsce w swojej grupie, jednak rozegrało już wszystkie mecze i obecnie jest zdane wyłącznie na wyniki swoich rywali. Jeśli w kończącym pierwszą fazę rozgrywek spotkaniu GFO GamingTeam GROM zwycięży ta pierwsza drużyna, jeden z faworytów do wygranej w całym turnieju pożegna się z zawodami po pierwszej fazie grupowej.

O tym, że AlleGra 2009 jest wyczekiwanym na scenie Call of Duty 4 turniejem, mogą świadczyć choćby słowa jednego z najbardziej doświadczonych zawodników D-Link PGS, Grzegorza Kandziory: „AlleGra to świetny jak na polskie warunki turniej, zarządzany bardzo profesjonalnie. Fakt, że finały rozgrywane są na najważniejszej polskiej imprezie związanej z grami, dodaje uroku. Podszczypywane przez 15latków hostessy, przeklinający na scenie raperzy i inne atrakcje niewątpliwie przyciągają tysiące ludzi, którzy przy okazji poznają esport.”

Tegoroczna edycja turnieju zapowiada się ciekawie z jeszcze jednego powodu. Do prowadzenia rozgrywek i komentowania spotkań organizatorom udało się zaprosić duet najbardziej znanych polskich shoutcasterów – Macieja ‘Sawika’ Sawickiego oraz Adriana ‘Cyca’ Kostrzębskiego. Obaj zaczynali swoją przygodę z komentowaniem esportowych widowisk w HSMedia, obecnie pierwszy z nich pracuje dla Wirtualnej Polski, drugi regularnie pojawia się na esportowych imprezach w charakterze prowadzącego. Komentarz Sawika można było usłyszeć między innymi na zakończonym w poprzedni weekend World Cyber Games Polska.

AlleGra 2009: niespodzianki w kwalifikacjach, znani esportowi komentatorzy poprowadzą finał - ilustracja #2

Ubiegłoroczne rozgrywki w Call of Duty 4

W kontekście AlleGry warto wspomnieć również o poprzedniej edycji tego turnieju. Rok temu, również podczas PGA rywalizowano w taki sam zestaw gier jak obecnie. Turniej, mimo ciekawych nagród i wysokiego poziomu rozgrywek spotkał się z różnymi ocenami graczy. Część zespołów z uwagi na regulamin rozgrywek nie mogła wystąpić w pełnych składach. Zasady AlleGry 2008 przewidywały, że do zawodów dopuszczeni mogą być tylko posiadacze konta na Allegro, które wówczas było dostępne dla osób pełnoletnich. W rozgrywkach Call of Duty 4 zespoły które zajęły pierwsze i trzecie miejsce wystąpiły z zawodnikami wypożyczonymi tylko na ten turniej. Najlepsza wtedy okazała się formacja UF Gaming (obecnie Betsson Voodoo Gaming), drugie miejsce zajęli gracze BenQ DELTAeSPORTS.COM, a brązowy medal przypadł zawodnikom D-Link PGS.

W turnieju Counter Strike 1.6, pod nieobecność zawodników ówczesnego Meet Your Makers, sprawa pierwszego miejsca była otwarta i przynajmniej trzy drużyny miały realne szanse na zwycięstwo w turnieju. Ostatecznie najlepsi okazali się gracze Frag Executors, którzy w finale pokonali największą niespodziankę turnieju, formację Betsson Voodoo Gaming (obecnie D-Link PGS). Trzecie miejsce przypadło BenQ DELTAeSPORTS.COM. Ubiegłoroczny turniej Counter Strike 1.6 stał się przede wszystkim przełomowym momentem dla ówczesnego BVG, które od tamtej imprezy na dobre zagościło wśród czołowych polskich formacji, co stało się jednym z powodów transferu do D-Link PGS w połowie tego roku.

Zobacz także:

AlleGra 2009: Trwają eliminacje, ponad 5 tysięcy uczestników